روغن توربین  

روغن توربین  در یک دستگاه مکانیکی دوار استفاده میشود  که این دستگاه  انرژی گرمایی به انرژی مکانیکی،  جهت تولید نیرو تبدیل می کند.که در مسیر تولید این نیرو هر گونه اختلال و توقف پیش بینی نشده خسارت مالی بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد. از جمله شرکت های تولید کننده روغن توربین میتوان شرکت های شل ، موبیل، اسو، بهران، پارس، ایرانول، توتال و … نام برد که تاییدیه  General Electric، Alstom، Siemens، ABB  (از سازندگان بزرگ توربین می باشند) را دارا هستند، اشاره کرد.

 

برخی از روغن های توربین آن:  

 

روغن توربین موبیل پیروتک اچ اف دی ۴۶                                                          Mobil Pyrotec HFD 46

روغن توربین موبیل دی تی ای ۷۹۸- ۸۴۶ – ۸۳۲ – ۸۲۵ ۷۹۸,۸۴۶,۸۳۲,۸۲۵                              Mobil  DTE

روغن توربین اسو تریستیک تی ۳۲- ۴۶ – ۶۸-۱۰۰                                    Esso Teresstic T 32,46 ,68,100 روغن توربین اسو تریستیک ای پی ۴۶                                                                  Esso Teresstic EP 46 روغن توربین شل توربو جی تی ۳۲                                                                     Shell Turbo Oil GT 32

روغن توربین شل توربو تی ۳۲- ۴۶- ۶۸- ۷۸- ۱۰۰                          Shell Turbo Oil T 32,46, 68,78,100

روغن توربین کاسترول پرفکتو تی ۳۲- ۴۶- ۶۸- ۱۰۰                              Castrol Perfecto T 32,46,68,100

روغن توربین سپاهان جی تی ۲۲- ۴۶- ۶۸- ۱۰۰

 

وظایف روغن توربین:

مانع  از زنگ زدگی و سایش

عملکرد مناسب هیدرولیکی

روانکاری تجهیزات :  دنده ها ، یاتاقان ها، و کوپلینگ ها.
۲-  انتقال حرارت و خنک کاری در یاتاقان ها..
سا ختار روغن توربین، حدود ۹۷% از روغن پایه مینیرال  بوده و مابقی شامل مواد افزودنی تقویت کننده می باشد به همین دلیل تامین بخش عمده ای از خصوصیات این روغن بر عهده روغن پایه است. و باید برای انتخاب روغن پایه مورد استفاده در روغن توربین دقت زیادی کرد.

نحوه انتخاب روغن توربین:
شکل هندسی توربین، چرخ های عملیاتی، دفعات تعمیرات، دمای عملیاتی، ساعات کارکرد و در معرض آلودگی قرار گرفتن عواملی هستند که در انتخاب روغن توربین نقش دارند. به غیر از موارد ذکر شده یکی از عوامل اصلی تعیین کننده روغن توربین ثبات اکسیداسیون آن است که پایداری در برابر اکسیداسیون، به حرارت، هوای موجود در آب و ذرات آلاینده بستگی دارد.

روغن مربوط به توربین دارای عمری طولانی بوده و در مخزن هایی با ظرفیت بین۱۰۰۰ تا۲۰۰۰۰ گالن نگهداری می شود.

ادتیوهایی که باعث افزایش طول عمر روغن توربین می شود عبارتند از بازدارنده های اکسیداسیون و زنگ زدگی و ضد امولسیون سازی.
ساختار روغن توربین به گونه ای است که بر خلاف روغن موتور، آب به درون آنها وارد می شود. همچنین روغنهای توربین برعکس روغنهای موتور نیازی به تعویض در زمانهای منظم و مکرر نداشته و همچنین به این دسته از روانکارها، افزودنی پاک کننده اضافه نمی شود.

یکی دیگر از مسائل اساسی که به عنوان بخشی از فرآیند انتخاب ارزیابی می شود، خدمات و تعهد فروشندگان است که باید در زمان تهیه روغن برای توربین های بخار، گازی، آبی و هوایی در نظر گرفته شود.

 

ویژگی روغنهای توربین در انواع توربین ها بادی ، گازی و بخار :

توربین بخار: عمر مفید روغن در توربین بخار که از مواد افزودنی خوبی و روغن پایه با کیفیتی تولید شده باشد بین ۱ تا ۱۵ سال خواهد بود. زمانی که روغن در توربین های بخار زودتر از موعد مقرر، تخریب شود  علت اصلی  اکسید شدن وجود اثرات آب است.
توربین های گازی:  در این نوع توربین ها با توجه به دمای زیاد عملیات استفاده از روغن مناسب با شرایط دمایی و عملیاتی سازنده پیشنهاد میشود که واحدهای بزرگ امروزه روغن را در محدوده دمایی بین۷۱ تا۱۲۱ درجه سانتیگراد روغن را انتخاب و مورد استفاده قرار می دهند.
به همین جهت OEM تاکید دارد که آزمایشهای  RPVOT- ASTM  D2272 و ASTM  D943 (آزمایش هایی برای اندازه گیری پایداری اکسیداسیون) در روغن توربین های گازی انجام گیرد تا پایداری اکسیداسیون روغن در دماهای بالا اندازه گیری شود.
توربین های آبی: با توجه به حضور دائمی آب در این نوع توربین ها، روغن مورد استفاده باید خاصیت ضد زنگ، ضد اکسیداسیون، ضد امولسیون و پایداری هیدرولیکی را به طور ویژه دارا باشد.

عمده گریدهای استفاده شده در این نوع توربین ها ISO VG 46,68 می باشد.

 

توربین های بادی: روغن های مورد استفاده در این نوع توربین ها معمولا از پایه سنتزی هستند. این قبیل توربین ها احتیاج به روغن توربینی دارند که پایداری زیادی در برابر اکسیداسیون داشته باشد. در این نوع توربین ها روغن به طور مستقیم با سطح فلزی در تماس است که دمایی در حدود ۲۰۴ تا ۳۱۶ درجه سانتیگراد دارند.

ویژگی های روغن توربین :

گرانروی

شاخص گرانروی

استحکام لایه روغن

جلوگیری از اکسیداسیون

جلوگیری از خوردگی و سایش و زنگ زدگی
۶- جداپذیری از آب و هوا

جلوگیری از کف کردن
آلاینده ها:

در توربین ها به دلیل اهمیت و حساسیت کار ، دقت بیشتری از طرف سازندگان توربین به مسایل مربوط به روغن و شرایط نگهداری آن شده که بر اساس نوع توربین (گاز، بخار، آب) شرایط خاصی را برای نگهداری روغن در نظر می گیرند.

از مهم ترین موارد در نظر گرفته شده رعایت نکاتی برای جلوگیری از آلودگی روغن توربین می باشد چون علاوه بر از بین رفتن روغن، آسیب های جدی نیز به یاتاقان های توربین وارد شده که برطرف کردن آن نیاز به وقت و هزینه زیادی داشته است.

 

عوامل تخریب روغن توربین عبارتند از:

تخریب در اثر اکسیداسیون

تخریب حرارتی

تجمع آب در دستگاه

مصرف شدن مواد افزودنی

نفوذ آلودگی ها

 

روغن هیدرولیک | روغن ماشین ابزار| روغن ترانسفورماتور

 

 

 

 

 

 

لطفا پس از انتخاب برند جهت سفارش فرم ذیل را تکمیل نمایید

 

روغن توربین بهران

روغن بهران

روغن توربین توتال

روغن توتال

روغن توربین شل

روغن شل

روغن توربین فوکس

روغن توربین فوکس

روغن توربین موبیل

روغن توربین موبیل

روغن توربین ایرانول

روغن توربین ایرانول

روغن توربین

روغن توربین

 

 

 

 

 

 

 

تصفیه روغن شیمیایی, دستگاه تصفیه  بازیافت  سوخته, تامین تجهیزات وکیوم, پمپ وکیوم, اویل اسکیمر روغن, طراحی و ساخت سیلکون, فروش روغن صنعتی, فلاشینگ لوله ومخازن, ساخت بک فیلتر, جدا سازی مواد نفتی از آّب, سپراتور روغن,روغن کاری توربین بخار, روغن های توربین, فروش روغن موتور دیزلی, فروش روغن ترانسفورماتور, فروش روغن حرارتی

 

 

 

یک دیدگاه

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .