تصفیه روغن هیدرولیک

اهداف شرکت:
• کیفیت پایدار
• نوآوری فنی
• سرویس دهی عالی به مشتری
منابع فنی بهترین تکنولوژی های فنی مطابق با نیاز شما را فراهم می کنند و به همین دلیل است که تولیدکننده ها و استفاده کننده تجهیزات در سرتاسر ایران به محصولات فیلتراسیون نیرو نماد و پرسنل آن اعتماد دارند.
نیرو نماد خراسان به عنوان یک کارپرداز قابل اعتماد محصولات فیلتراسیون در نتیجه یک توسعه متمرکز و پایدار و تلفیق شده از یک واحد R & D بسیار قوی و یک واحد تولید کننده است.
این شرکت محصولات فیلتراسیون با کیفیت و تنوع مختلف ( فیلتراسیون به روش تقطیر در خلاء , فیلتراسیون تک مرحله ای و چند مرحله ای , فیلتراسیون و بهبود سوخت, فیلتراسیون روغنهای هیدرولیک و روانکاوها, فیلتراسیونهای با حجم بالا برای خطوط نورد … ومحصولاتی که با قدرت سیالات عمل می کنند و… با تجهیزات مانیتورینگ نسبت به وضعیت سیالات) را به سوی طیف گسترده ای که اکثریت بازار و غالب درخواستها را پوشش می دهد, ادغام می کند.
انتخاب و استفاده صحیح از محصولات نظارت بر میزان آلودگی, یک ابزار با اهمیت در جدال برای افزایش تولید همزمان با کاهش هزینه های تولید است. این کتابچه به مصرف کننده کمک می کند که تصمیمات آگاهانه ای در رابطه با فیلتراسیون هیدرولیک بگیرد.
اساس آلودگی:
آلودگی باعث بسیاری از شکستهای هیدرولیک می شود.
تجربه طراحان و مصرف کنندگان روغن های هیدرولیک و سیستم های روغن, صحت و سقم حقایق زیر را بررسی می کند:
بیش از ۸۵% شکستهای سیستم نتیجه مستقیم آلودگی است. هزینه های به عمل آمده توسط آلودگی از موارد زیر نتیجه می شود:
• اتلاف زمان تولید( زمانی که ماشین کار نمی کند)
• هزینه های جایگزینی قطعات
• جانشینی سیال ( هزینه رفت و آمد )
• هزینه دفع
• افزایش هزینه های نگهداری
• و درصد ضایعات افزوده
حقیقیت فیلتراسیون: تصفیه روغن هیدرولیک به صورت مستمر, با نصب و اندازه متناسب, نقش حیاتی در برنامه های نگهداری ماشین آلات بازی می کند.
کارایی سیستم های هیدرولیک: آلودگی با چهار ماموریت سیستم های هیدرولیک تداخل دارد:

 

  1. فعالیت به عنوان یک مایع انتفال دهنده ی انرژی
  2. روغنکاری قسمتهای متحرک داخلی قطعات
  3. فعالیت به عنوان مایع انتقال دهنده ی حرارت
  4. آب بندی فضای خالی بین قطعات متحرک

در صورت نقصان در عملکرد هر کدام از موارد بالا سیستم هیدرولیک آنگونه که باید عمل نمی کند. نتیجه این از کار افتادگی می تواند به آسانی یک کارخانه تولید کننده بزرگ را متحمل هزینه های هنگفت هزاران تومانی در هر ساعت کند.

با نگهداری سیالات هیدرولیک می توان نسبت به جلوگیری یا کاهش از کار افتادگی های برنامه ریزی نشده کمک کرد و این موفقیت با برنامه های بهبودی مستمری که از بین برنده یا تقلیل دهنده آلودگی است به دست می آید.

حقیقت فیلتراسیون: وظیفه فیلتر تمیز کردن روغن است اما هدف کاهش هزینه های عملیاتی نیز است.

.ضخامت حقیقی پرده روانکاو به چگالی سیال, بار به کار برده شده وسرعت نسبی دو سطح بستگی دارد.در بسیاری از قطعات بارهای مکانیکی چنان گسترده اند که مایع روانکاو را به صورت یک پرده بسیار نازک با ضخامت کوچکتر از یک میکرومتر فشرده می کنند.

اگر بارها به اندازه کافی افزایش یابند, پرده با ضخامت سطح متحرک سوراخ می شود و در نهایت به اصطکاکی مضر منجر می شود.

آلودگی تولید شده:ساییدگی تراشنده- ذرات سختی که بین دو سطح در حال حرکت ایجاد می کنند, یک یا هر دو سطح را از بین می برند.

ساییدگی حفره مانند: جریان ورودی محدود شده به پمپ باعث ایجاد فضای خالی درون سیال می شود. این انفجارهای درونی باعث ایجاد شوکهایی می شود که مواد سطح بحرانی را جدا می کنند.

ساییدگی حاصل از فرسودگی: ذراتی که فضای خالی را پر می کنند باعث بالا رفتن فشار سطح تا جایی می شوند که ورقه ای در اثر این فشارهای مکرر سطح آسیب دیده ایجاد شود.

ساییدگی فرسایشگر: ذرات رقیق شده در جریان پرسرعت سیال باعث سایش لبه ی مدرج یا سطح بحرانی می شوند.

ساییدگی چسبناک: فقدان نوارهای روغنی اجازهی ایجاد اتصالات فلزی را به فلز بین دو سطح درحال حرکت می دهد.

ساییدگی عاملی بر خوردگی: آلودگی های آبی یا شیمیایی در سیال, باعث ایجاد زنگار یا واکنش شیمیایی شده که کیفیت یک سطح را تنزل می دهد.

آلودگی آب:

انواع: نگهداری و حفظ سیال بطور صحیح نسبت به مواد حاوی ذرات ریز بیشتر وجود دارد. آب یک آلاینده ی بالقوه است که درست مانند آلاینده های ذرات جامد باید از سیال عملیاتی جدا شود. آب هم می تواند در وضعیت حل شده و هم آزاد باشد. آب آزاد یا امولوسیون به عنوان آبی که فراتر از نقطه اشباع یک سیال مشخص است تعریف می شود.

در این نقطه سیال نمی تواند هیج میزان آب بیشتری را در خود حل کند یا نگه دارد. آب آزاد عموما به دلیل رنگ زدایی سیال به رنگ شیری مورد توجه است.

افزودنیهای ضد سایش با حضور آب درهم می شکنند و ایجاد اسید می کنند. ترکیب آب, حرارت و فلزهای نا هماهنگ جریانهای گالوانیک را تقویت می کند. فلز های پوسیده و حفره دار روی سطح آمده و تاثیر افزودنیها را از بین می برند.زمانی که به نفطه انجماد میرسند کریستالهای یخ شکل گرفته و متقابلا بر عملکرد سیستم تاثیر می گذارند که در نهایت عملکرد سیستم کند یا نامنظم می شود. زمانی که جریانهای الکتریکی ویژگیهای عایقی سیال را تضعیف می کند تبدیل به یک مشکل می شود که آن کاهش قدرت دی الکتریک است.

 مقدار تحمل بلبرینگها و تاثیر آب در روغن بر روی آنها :

سیالات دائما در زمان بکار گیری یا ذخیره سازی در معرض آب و بخار آب هستند( به عنوان مثال مخازن خروجی تانک و استوانه ها). آب ممکن است در قسمت بالای محفظه نگهدارنده قرار بگیرد و در طول تغییر درجه حرارت به داخل محفظه کشیده شده باشد و نیز ممکن است در زمان باز کردن و یا پر کردن محفظه نفوذ کرده و نمایان شود.

آب ممکن است از طریق سیلندر فرسوده یا کاسه نمد ها و یا از طریق ورودی های مخزن وارد سیستم شود. متراکم سازی نیز یکی دیگر ازعوامل اصلی ایجاد آب است. زمانیکه سیال در مخزن یا تانک سرد می شود, بخار آب در داخل سطح , متراکم خواهد شد و باعث ایجاد زنگ زدگی و سایر مشکلات حاصل از خوردگی می شود.

حقیقت فیلتراسیون: سیالات هیدرولیک زمانیکه حرارت افزایش می یابد توانایی بیشتری برای نگهداری آب دارند. یک سیال تیره در زمانی که دما افزایش می یابد به خاطر رقیق تر شدن شفافتر می شود.

 راههای پیشگیری و جداسازی آب و ذرات از سیستمها:

آب بیش از حد را عموما میتوان از سیستم زدود. اقدامی مشابه آنچه برای کم کردن آلودگی ذرات انجام می گیرد را میتوان برای آلودگی ناشی از آب نیز درون سیستم به کار برد. زمانیکه آب بیش از حد نمایان باشد میتوان آن را با یکی از روشهای زیر حذف کرد:

جذب: این عمل با عناصر فیلتر که مخصوصا برای خارج کردن آب آزاد طراحی شده اند صورت می گیرد. آنها معمولا از مواد ورقه ورقه مانند تشکیل شده اند که آب آزاد را به صورت یک ماده ژلاتینی چسبناک محفوظ درون فیلترتغییر شکل داده و باعث همبندی قطرات آب و محبوس و تجمع آب و انرا دفع نمود. این عناصر درون اتاقکهای فیلترهای استانداردی قرار گرفته اند و عموما زمانی که محتوی مقدار کمی آب هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

روغن صنعتی, عایق کاری, روانکاری, توربین, تصفیه فیزیکی روغن, تصفیه شیمیائی روغن, آلودگی روغن, روغن هیدرولیک, روغنهای هیدرولیک, روغنهای توربین, روغن توربین, تصفیه روغن توربین, تصفیه روغن هیدرولیک, فیلتر کوالسر, کیفیت روغن, پمپ وکیوم, تصفیه روغن, حذف آلودگی روغن, دستگاه تصفیه, نیرو نماد خراسان.سیستم های هیدرولیکی،روانکاری ،انتقال نیرو

یک دیدگاه

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .