تصفیه شیمیایی روغن

بازیابی روغن ترانسفورماتور زمانی لازم است که سطح کیفی روغن به حدی رو به وخامت است که دیگر تصفیه آن (گاز زدایی و فیلتراسیون) کافی نیست. روند بازسازی یا احیای مجدد روغن ترانسفورماتور مستلزم عبور دادن روغن از یک راکتور با بستر کاتالیست فعال است. همزمان با حذف آلودگی های روغن کاتالیست به تدریج اشباع شده و و بازده فیلتراسیون با آن به طور پیوسته کاهش می یابد.

فرایند کاملی که در نیرونماد وجود دارد امکان فعال سازی مجدد کاتالیست را فراهم میکند و از تمام هزینه های مرتبط با تعویض آن پس از یک بار تصفیه روغن جلوگیری میکند.

امروزه ثابت شده است که پس از فعال سازی مجدد اولیه، قابلیت واکنش پذیری کاتالیست نسبت به کاتالیستی که برای بار اول مورد استفاده قرار میگیرد افزایش می یابد.

در سیستم نیرو نماد کاتالیست در داخل ستون هایی قرار دارد که در حین فرایند تصفیه ، به طور مکانیزه فعالیت این ستونها کنترل میشود و امکان بازیابی مجدد این کاتالیست بارها و بارها وجود دارد.

در این سیستم نیازی نیست کاتالیست برای احیای مجدد از سیستم خارج شود و حداقل به مدت ۳ سال یا تا ۳۰۰ بار فعال سازی مجدد را می توان بر روی آن انجام داد.

در پایان عمر کاری میتوان آن را به عنوان یک محصول خنثی دفع کنیم که برای محیط زیست هیچ خطری ندارد و حتی میتواند برای ساخت مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد.

این سیستم بازیابی روغن ترانسفورماتور برای بهبود بخشیدن به پارامتر های زیر کاربرد دارد:

  • کاهش اسیدیته رورغن
  • بهبود رنگ روغن
  • بهبود کشش بین سطحی روغن
  • کاهش سولفور خورنده از روغن
  • بهبود ضریب قدرت روغن

 کاربرد های فرایند

بازیابی روغن ترانسفورماتور

وقتی اسیدیته روغن مشکل ساز باشد ، عبور دادن روغن از داخل ستونهای کاتالیست و سپس آب زدایی تحت خلاء و وسپس فیلتراسیون روغن میتواند مشکل را حل کند.

آب زدایی تحت خلاء( تصفیه روغن)

اگر اسیدیته روغن در حد قابل قبولی است ولی ولتاژ شکست روغن به دلیل وجود رطوبت در آن، کاهش پیدا کرده در این صورت فقط نیاز است که روغن از قسمت فیزیکی سیستم عبور داده شود که میتواند با ظرفیت ۴۰۰۰ لیتر بر ساعت برای آب زدایی از روغن استفاده شود تا مطمن شویم که مقدار آب در روغن کمتر از ppm 5 است و گاز های مخرب از روغن خارج شده اند .

جداسازی و لجن زدایی ترانسفورماتور

جداسازی در دمای بالاتری از تصفیه روغن اتفاق میافتد. دو عامل مهم برای اینکه جداسازی اتفاق بیافتد عیارتند از:

۱-به منظور حل شدن لجن ها ، دمای روغن در حال سیرکوله شدن باید کمتر از نقطه انیلین ( حدود ۷۸ درجه) روغن باشد.

۲-روغنی که در حین طی سیرکوله شدن وارد ترانسفورماتور میشود باید به تازگی بازسازی شده باشد تا بتواند لجن ها را به خود جذب کند

شرایط کارکرد سیستم:

آنلاین: این روش راندمان بسیار بالایی دارد و توسط اندکی ارتعاش مکانیکی و حرارت تولید شده توسط ترانسفورماتور بهبود مییابد.

آفلاین: این روش بازده کمتری دارد نسبت به روش آنلاین دارد که بستگی به قدرت ترانسفورماتور به زمان بیشتری برای تصفیه صرف میشود.

بازیابی روغن به روش مخزن به مخزن:

در این روش به منظور دستیابی به بهترین بازده در هنگام استفاده از جاذب ، جریان باید به میزان ۲۰-۲۵% جریان اسمی کاهش یابد.

کارکرد سیستم و روش فعال سازی مجدد :

فاز تصفیه شیمیایی روغن :

در این فرایند روغن با عبور دادن از ستون های حاوی کاتالیست در شرایط دمایی و فشاری خاص بازیابی میشود. سپس روغن از داخل یک فیلتر ۰٫۵ میکرون عبور داده میشود .مراحل فرآیند حدود ۸ ساعت طول می کشد که بستگی به نوع و کیفیت روغن دارد.

مرحله ی فعال سازی مجدد:

بعد از اینکه مقدار قابل ملاحظه ای از روغن تصفیه شد. بستر راکتور معمولا اشباع میشود و باعث کاهش در بازده تصفیه میگردد. کاتالیست داخل ستونها فعال سازی مجدد میشود و مقدار کمی از تفاله های نفتی باقی مانده در یک تانک ذخیره نگهداری میشود که میتواند مورد فراوری مجدد قرار گیرد یا به فروش برسد.

مرحله فعال سازی مجدد حدود ۱۲ تا ۱۶ ساعت طول میکشد و پس از آن سیستم قادر است مجددا مورد بهره برداری قرار گیرد.

کارایی

سیستم دارای بهره وری بسیار بالایی است و تصفیه کامل روغن ترانسفورماتور و دستیابی به روغنی با سطح تمیزی مطابق با استاندارد IEC شماره ۲۹۶ را تضمین می کند.

در اکثر موارد حتی پارامتر های روغن نسبت به روغن نو نیز بهبود می یابد.

شرح فرایند:

سیستم توسط شیلنگ هایی به ترانسفورماتور متصل شده، در یک سیستم لوپ بسته، و این شلنگ ها جزیی از سیستم هستند . روغن داخل ترانسفورماتور آن را در بر میگیرد.

هر اپراتور ۲ انتخاب برای اجرای فرایند به صورت زیر دارد:

۱- تصفیه روغن بصورت فیزیکی (Reclamation)

۲- تصفیه روغن بصورت شیمیایی (Regeneration)

انتخاب بین این دو بستگی به آنالیز روغن در حین یا قبل از تصفیه دارد. همچنین اپراتور باید بسته به نوع روغن و آنالیز آن ، شدت جریان و درجه حرارت عملیاتی را تعیین کند بسته به نوع فرایند. صرف نظر از نوع فرایند انتخابی، روغن از قسمت پایین ترانسفورماتور توسط پمپ کشیده میشود و پس از انجام تریتمنت از قسمت بالا به ترانسفورماتور باز میگردد.

تصفیه فیزیکی :

تصفیه فرایندی است که فقط مربوط به گاز زدایی ، رطوبت زدایی و فیلتراسیون ذرات جامد است.

در این فرایند مرحله اول روغن بصورت غیر مستقیم گرم شده(۶۵-۷۰ درجه سانتیگراد تا از تخریب روغن جلوگیری شود) بعد از آن وارد پیش فیلتر کوالسر با مش ۵ میکرون شده درمرحله دوم روغن داغ وارد تانک خلاء شده که در این مرحله عمل جدا سازی رطوبت و گاز توسط پمپ وکیوم با فشار های وکیوم انجام میگیرد مرحله سوم روغن وارد فاینال فیلتر شده با مش ۱ میکرون و از دستگاه خارج میشود

بازسازی روغن :

شرایط عملیاتی تصفیه شیمیایی روغن شامل دو مرحله است:

الف) فاز تصفیه شیمیایی: در فرایند بازیابی روغن نیرونماد، روغن در دمای ۶۵ درجه سانتیگراد وارد راکتور های با بستر کاتالیست میشود. بعد از بازسازی ، روغن توسط پمپ از درون فیلتر ۰٫۵ میکرون عبور میکند قبل از گاز زدایی. بعد از گاززدایی روغن در یک محفظه تحت خلاء، روغن از طریق یک فلومتر قبل از اینکه دوباره به ترانسفورماتور برگردد تخلیه میشود.

فاز عملیاتی تقریبا ۸ تا ۱۰ ساعت طول میکشد که این بستگی به کیفیت روغن در حال تصفیه دارد.

ب) مرحله فعال سازی مجدد: بعد از اینکه میزان قابل توجهی از روغن گردش کرد ، بسترهای راکتور با آلودگی هایی که از روغن جذب شدندکاملا اشباع میشوند و کارایی این بستر به حدی کاهش می یابد که باید مجددا فعال سازی شود.

کاتالیست ها در ستونها دوباره فعال میشود و مقدار کمی از تفاله های روغنی در یک مخزن نگهدارنده جمع میشوند قبل از اینکه برای فروش یا پردازش مجدد یا دفع زباله در بشکه ها بسته بندی شود. مرحله فعال سازی مجدد تقریبا ۱۰ تا ۱۴ ساعت طول میکشد و به محض کامل شدن آن ،

گردش مجدد روغن دوباره با فشار یک دکمه روی کیبورد آغاز میشود. بعد از سیرکوله شدن به مقدار کافی سیستم به طور خودکار برای قرار گرفتن به حالت بازیابی مجدد آماده میشود.

 

تصفیه روغن شیمیایی ، تست دی الکتریک ، تست اسیدیته، اسیدیته روغن ، لجن ترانس، پیر شدن روغن ، اسکارل، حذف پی سی بی ، حذف اسیدیته، کاهش اسیدیته روغن ، بهبود کشش سطحی ، بازیابی روغن ترانس، فولر ارث ، Fuller earth، جاذب، احیای جاذب، ستون جذب، ستون احیای روغن، خاک رنگبر، تصفیه با خاک، پالایش روغن ترانس، حذف وارنیش ، حذف الکل و آلدهید از روغن، حذف اسفالت ، دستگاه تصفیه روغن ترانس, سانتریفیوژ, روغن صنعتی, روانسازها, تصفیه روغن هیدرولیک

 

یک دیدگاه

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .