طراحی و ساخت تیکنر

 امروزه در سراسر دنیا آب یکی از مهمترین سرمایه های یک کشور حساب می شود و تمام ممالک در جهت حفظ ، نگهداری و استفاده بهینه از آن هزینه های بسیار گزافی پرداخت می کنند که این مسئله د ر کشور ما نیز مستثنا نیست و هر چقدر ما بتوانیم در حفظ این سرمایه ملی قدمهای مثبت برداریم کمک به نسل امروز و آینده جلوگیری ازخشک سالی های آینده کرده ایم و در بسیاری از صنایع مختلف که از روشهای سنتی استفاده می شود آب ها ی آلوده در داخل حوضچه هایی ریخته و پس از ته نشینی آب و نفوذ و تبخیر آب عمل جذب و تخلیه گل ها و ماسه ها صورت می پذیرد و به نوعی بیش از حداقل ۶۰% آب به هدر می رود یکی از این صنایع شن شویی ها هستند که در این صنعت آب بسیاری جهت شستشو ماسه ها نیاز می باشد و همراه شستشو لجن هایی از ماسه وارد آب میشود که نیاز به احیاء مجدد آب و برگرداندن آب به چرخه شستشو و تولید ضروری می باشد که یکی از تجهیزات که این مهم را برآورده می کند تیکنر است . تیکنر کار ته نشینی و بازیابی ماسه های ریز و لجن را به عهده داشته و باعث برگشت بیش از ۹۰تا ۸۵% آب مصرفی یک کارخانه شن شویی میشود . تیکنر های ساخت شرکت نیرونمادخراسان دارای بالاترین راندمان و بهترین عملکرد در نوع خود می باشد که در ذیل به آنها اشاره خواهد شد .

برخی از مزایای تیکنر عبارتند از :

۱– به حداقل رساندن سطح مورد نیاز برای دستگاه شستشو زیرا دیگر نیازی به فضای بسیار بزرگ برای ایجاد حوضچه ها و لاگون ها نیست

۲- بازیابی تا ۹۰% آب مورد استفاده در دستگاه شستشو برای گردش مجدد در دستگاه ، این روش به طور قابل ملاحضه ای نیاز به آب تازه را کاهش میدهد -۳ ایجاد یک مکان پاکیزه و ایمن به علت کاهش چشمگیر پساب ها

۴- هزینه های عملیاتی راه اندازی تیکنر بسیار کمتر از هزینه های نگهداری حوضچه های بزرگ است

۵- موافق با نظریه مقاماتی که تمایل به کاهش استفاده از منابع طبیعی ارزشمند را دارند ( دوست دار محیط زیست )

 

 

کاربردهای تیکنر ها :

سیستم تیکنر می تواند به صنایع استخراج سنگ معدن ، بازیافت و دیگر عملیات معدن که نیاز به یک دستگاه ستشو برای فرآوری مواد زیر دارند معرفی شود.

* شن و ماسه

* صخره ها و سنگ های خرد شده

* خاکه های دستگاه سنگ شکن

* سنگ آهن

* دیگر سنگهای معدنی

مزایای مهم تیکنر

محفظه سکون و تزریق :

پسابی که به تیکنر می رسد ابتدا وارد محفظه تزریق که در کنار مخزن است شده و در همان جا پلی الکترولیت به پساب تزریق می گردد.

* این محفظه تزریق جریان مواد به داخل مخزن را کند کرده تا از ته نشین شدن لجن اطمینان حاصل کند .

* لجنی که به آن پلی الکترولیت تزریق شده در زیر یک بافل حرکت می کند تا در لوله انتقال جریان آرام را ارتقاء دهد و حباب های هوای مواد را گرفته و در نتیجه از شناور بودن مواد جامد معلق در مخزن تیکنر جلوگیری به عمل می آورد .

استوانه نفوذ مرکزی

* مواد قبل از تخلیه شدن به داخل مخزن از طریق یک لوله انتقال از محفظه هواگیری به مرکز تیکنر جریان می یابد.

* این امر باعث کند کردن بیشتر جریان مواد شده و جریان آرام را افزایش داده ودر نتیجه باعث ته نشین شدن لجن ( بصورت بهینه ) در تیکنر می شود.

* با انتقال مواد به مرکز مخزن تیکنر ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که مواد حداکثر فاصله را از لبه آبریز دارد بنابراین حداکثر نشست ( ته نشین شدن ) صورت خواهد گرفت .

لبه آب ریز محیطی

* قرارگیری لبه آب ریز درخارج از مخزن   تیکنر ما را مطمئن می سازد که بین نقطه تخلیه مواد ( خوراک ) و نقطه ای که آب پاکیزه لب ریز می شود حداکثر فاصله وجود دارد .

* قرار گیری لبه آب ریز در خارج از سطح باعث کاهش انتقال مواد جامد معلق به فاز بازیافت آب میشود .

* محل خروجی آب بازیافت شده می تواند طوری باشد که امکان تغییر چیدمان اجزاء د ر سایت را فراهم کند .

* پل ثابت سرتاسری قطری ( بصورت قطر کاملی از استوانه ) :

* این پل به منظور دسترسی آسان تر پرسنل برای تعمیر و تست مواد ساخته شده است .

* پل ثابت امکان ثبیت و تعمیر مکانیزم پاروها را فراهم کرده و احتمال نقص در دستگاه را کاهش داده و باعث میشود لجن ته نشین شده قبل از تخلیه جریان یابد و در نتیجه از هزینه های نگهداری و تعمیر می کاهد.

 ویژگی های استاندارد :

* پاروهای ته نشین کننده

* شاسی و پایه های نگه دارنده

* محل قرار گیری آب بند متناسب با نیاز و شر ایط پروژه

* پمپ لجن کش تیپ وارمن

* سیستم فلاشینگ و بک واشینگ

* رنگ آمیزی مطابق سلیقه مشتری

* محفظه هوا گیری

* تمام اتومات بودن عملیات ( در صورت درخواست )

* سیستم تزریق فلوکولنت

* کنترل پنل PLC ( درصورت درخواست ) لوازم جانبی

* دستگاه کنترل تزریق اتوماتیک فلاکولنت

 

 

پمپ وکیوم | روغن توربین | روغن هیدرولیک

تصفیه روغن شیمیایی, دستگاه تصفیه روغن هیدرولیک, بازیافت روغن سوخته, تامین تجهیزات وکیوم, پمپ وکیوم, اویل اسکیمر روغن, طراحی و ساخت سیلکون, فروش روغن صنعتی, فلاشینگ لوله ومخازن, ساخت بک فیلتر, جدا سازی مواد نفتی از آّب, سپراتور روغن تیکنر چیست, انواع تیکنر, ساخت تیکنر, سیستم تیکنر, قیمت تیکنر, فروش تیکنر, دستگاه تیکنر, سازنده تیکنر, تعریف تیکنر, عملکرد تیکنر, تیکنر چیست, تیکنر مس, انواع تیکنر, ساخت تیکنر, سیستم تیکنر, قیمت تیکنر, فروش تیکنر, دستگاه تیکنر, سازنده تیکنر, تعریف تیکنر, تیکنر چیست

یک دیدگاه

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .