دستگاه عیب یاب کابل

امروزه با توجه به افزایش شبکه های زمینی برق به ویژه در سطح ولتاژ فشار متوسط استفاده از دستگاههای پیشرفته و مدرن عیب یابی و تست که شامل : کابل سوز ، مسیر یاب ، رفلکتومتر ، مولد موج ضربه ، تخلیه جزئی و … امری حیاتی است. در این راستا شرکت نیرو نماد آماده همکاری و تامین کلیه تجهیزات تست و عیب یابی کابل های فشار قوی با بهترین کیفیت و قیمت را دارد این شرکت نماینده انحصاری شرکت KEP اکراین (تولید کننده تخصصی تجهیزات پیشرفته عیب یابی کابل و تست به صورت کمپکت با قابلیتهای خاص )  در ایران میباشد

تامین و فروش دستگاه مکان یابی خطا کابل های فشارقوی در مدل های زیر :

مدل :SWG-12/1100R

این دستگاه جهت عیب یابی محل خطا  کابل های زیر زمینی ولتاژ کم و متوسط زیر زمینی به شکل ایمن ، سریع و آسان بصورت پرتابل طراحی شده است   .

این دستگاه شامل یک قسمت ولتاژ بالای است که دارای ماژول های برای تست کابل ، سوزاندن قسمت های تخریب شده عایق کابل و تولید موج بوده و به کمک یک رفلکتومتر حوزه زمان خطای کابل را مکان یابی میکند .

ویژگی های اصلی :

–  استفاده مناسب در هر مکان بدلیل پرتابل بودن

–  دارا بودن روش های مختلف برای مکان یابی خطا کابل

-دارای صفحه نمایش کیفیت بالای ۴/۱۰ اینچی

-عملکرد و بهره برداری آسان جهت اپراتور

– قابلیت بالا

مدل : VP-300

این دستگاه یک دیوید یکسو کننده است که برای جداسازی یک اتصال لحیم شده در جایی که کابل با شیلد اتصال کوتاه شده است ، طراحی شده است .

این دستگاه در یک باکس آلومینیومی با قابلیت باز و بسته شدن جهت حمل ونقل آسان و مطمئن قرار میگیرد .

در داخل باکس یک قسمت برای مدیریت کابل و یک قسمت برای کنترل دارد . جهت ایمنی و حفاظت اپراتور کیس زمین شده است . این دستگاه دارای فن های خنک کننده فعالی است تا خنک کنندگی موثر تریستورهای قدرت صورت پذیرد .

این دستگاه بوسیله یک کابل برق چهارسیمه از طریق یک منبع تغذیه سه فاز AC برقرار میشود . هادی زمین باید همیشه به منبع تغذیه متصل باشد در حالیکه بخش کنترل دستگاه از طریق یک منبع تک فاز ۲۲۰ ولتی برقرار می شود .

جریان ورودی بوسیله یک پیچ تنظیم جریان کنترل میشود .این دستگاه همچنین دارای یک فیوز اتوماتیک محافظ است . این فیوز برای جلوگیری از افزایش جریان ورودی از ۳۲۰ آمپر یا افزایش دمای تریستورهای قدرت بالاتر از ۸۵ درجه سانتی گراد کاربرد دارد .

به منظور بهره برداری بیشتر این دستگاه دارای یک کنترل از راه دور برای وصل کردن جریان ورودی می باشد

 

مدل :SWG-2000

این دستگاه تولید کننده موج به منظور مکان یابی خطا در خطوط کابلی ای که مقاومت گذرای بیشتر از ۵۰۰ اهم دارند طراحی شده است . این مکان یابی خطا با استفاده از روش اکوتسیک به همراه دریافت کننده اکوتسیک P-900 و رفلکتومتر ضربه دیجیتال RIF-7 صورت میپذیرد .

مدل : SWG-6

این دستگاه تولید کننده موج به منظور مکان یابی خطا در خطوط کابلی ای که ولتاژ ۶ تا ۱۰ کیلو ولت داشته و مقاومت گذارای آن ها بیشتر از ۵۰۰ اهم است کاربرد دارد . این مکان یابی خطا با استفاده از روش آکوتسیک به همراه دریافت کننده آکوتسیک P-900 صورت میپذیرد . این دستگاه به آسانی قابل حمل و نقل  میباشد .

مدل : GZCH-2500

این دستگاه یک ژنراتور فرکانس صدا است برای مکان یابی کابل های مخابراتی و برق و تعیین عمق قرارگیری آن ها و نیز تعیین نقاطی که هادی کابل اتصال کوتاه با استفاده از روش القایی، طراحی شده است .

ولتاژ AC220 ولتی ۵۰ هرتز از طریق یک قطع کننده مدار اتوماتیک و یک تریستور به یکسو کننده، فیلتر خازنی، و سپس به یک اینورتر ترانز یستوری متصل شده که نهایتاً خروجی ژنراتور این دستگاه را تأمین میکند

ژنراتور این دستگاه یک مد فرکانس – صدا میباشد که قابلیت حفاظت در برابر اضافه جریان و تنظیم ولتاژ خروجی را دارد .

مدل : P-900

این دستگاه برای اهداف زیر طراحی میشود :

-یافتن مکان کابل های زیر زمینی و کابل های برق به کمک روش القایی

– تعیین عمق قرار گیری کابل

– یافتن مکان هایی روی کابل که اتصلال کوتاه شده است

– یافتن مکان های خطا که عایق کابل های فشار قوی دچار نقض گردیده اند به کمک روش آکوتسیک

مدل : PPZ-80

این دستگاه برای مکانیابی خطا در کابل هایی که عایق (XLPE) دارند طراحی شده اند . این دستگاه باید در کنار تجهیزات تست UPZ-80 -5 یا UPZ-80-10 مورد استفاده قرار گیرند .

مدل :RIF-7

این رفلکتومتر ولتاژ ضربه دیجیتال به منظور تعیین مسافت تا مکان خطا در کابل های برق و مخابراتی طراحی شده است .

این دستگاه کاربرد های زیر را دارد :

– تعیین مسافت تا نقطه خطا در کابل های متقارن و غیر متقارن با استفاده از انعکاس در حوزه زمان

-اندازه گیری طول کابل چه باز باشد چه دور قرقره باشد یا مسافت تا نقطه خطا یا اتصال کوتاه

-ذخیره سازی و پردازش نتایج اندازه گیری

-به عنوان بخشی از خودروی عیب یاب کابل ، تعیین مسافت تا نقطه خطا ، برای انواع خطا را تا طول ۱۶ کیلومتر انجام میدهد .

مدل : RIF-9

این رفلکتومتر ولتاژ ضربه دیجیتال به منظور تعیین مسافت تا مکان خطا در کابل های برق و مخابراتی طراحی شده است .

این دستگاه کاربرد های زیر را دارد :

– تعیین مسافت تا نقطه خطا در کابل های متقارن و غیر متقارن با استفاده از انعکاس در حوزه زمان

-اندازه گیری طول کابل چه باز باشد چه دور قرقره باشد یا مسافت تا نقطه خطا یا اتصال کوتاه

-ذخیره سازی و پردازش نتایج اندازه گیری

-به عنوان بخشی از خودروی عیب یاب کابل ، تعیین مسافت تا نقطه خطا ، برای انواع خطا را تا طول ۱۰۰ کیلومتر انجام میدهد.

مدل :SVP-05C

این دستگاه برای سوزاندن قسمت های تخریب شده عایق کابل ( از بین بردن اتصالات لحیم که مقاومت صفر داشته در نقاطی که هادی کابل فشار قوی به شیلد کابل یا هسته دیگر اتصال کوتاه شده اند ) کاربرد دارد .

پس از انجام این کار به کمک روش های شناخته شده نسبت به تعیین مسافت تا نقطه خطا و مکان یابی خطای کابل فشار قوی اقدام می گردد .

مدل : VLF-25

این دستگاه برای تست عایق کابل های فشار قوی با عایق (XLPE) که ظرفیت خازنی عایق آن ها بین ۰/۰۰۵ و ۲ میکرو فاراد است با ولتاژ سینوسی تا ۲۸کیلو ولت و فرکانس ۰/۱ هرتز طراحی شده است . این دستگاه هم میتواند به تنهایی مورد استفاده قرارگیرد و یا اینکه به عنوان بخشی از خودرو عیب یاب کابل مورد استفاده قرار گیرد . ویژگی های دستگاه :

  • ولتاژ خروجی سینوسی – قابلیت تنظیم دقیق ولتاژ خروجی
  • اندازه گیری حداکثر مقادیر ولتاژ تست –قابلیت کنترل جریان درشی ، تحت آزمون
  • دارای مقاومت میراکننده داخلی

مدل : VLF-25KP

این دستگاه برای تست عایق کابل های فشار قوی با عایق (XLPE) که ظرفیت خازنی عایق آن ها بین ۰/۰۰۵ و ۵میکرو فاراد است با ولتاژ سینوسی تا ۲۵کیلو ولت و فرکانس ۰/۱ هرتز طراحی شده است . این دستگاه هم میتواند به تنهایی مورد استفاده قرارگیرد و یا اینکه به عنوان بخشی از خودرو عیب یاب کابل مورد استفاده قرار گیرد . ویژگی های دستگاه :

  • ولتاژ خروجی سینوسی – قابلیت تنظیم دقیق ولتاژ خروجی
  • اندازه گیری حداکثر مقادیر ولتاژ تست –قابلیت کنترل جریان درشی ، تحت آزمون
  • دارای مقاومت میراکننده داخلی

 

مدل :VLF-28

این دستگاه برای تست عایق کابل های فشار قوی با عایق (XLPE) که ظرفیت خازنی عایق آن ها بین ۰/۰۰۵ و ۵میکرو فاراد است با ولتاژ سینوسی تا ۲۸کیلو ولت و فرکانس ۰/۱ هرتز طراحی شده است . این دستگاه هم میتواند به تنهایی مورد استفاده قرارگیرد و یا اینکه به عنوان بخشی از خودرو عیب یاب کابل مورد استفاده قرار گیرد .

 ویژگی های دستگاه :

  • ولتاژ خروجی سینوسی – قابلیت تنظیم دقیق ولتاژ خروجی
  • اندازه گیری حداکثر مقادیر ولتاژ تست –قابلیت کنترل جریان درشی ، تحت آزمون
  • دارای مقاومت میراکننده داخلی

 

مدل :VLF-60KP

این دستگاه برای تست کابل های فشار قوی با ولتاژی با فرکانس خیلی کم و با دامنه ی حداکثر ۶۰ کیلو ولت AC یا ولتاژ DC با دامنه پلاریته منفی حداکثر ۶۰- کیلو ولت طراحی شده است . از این دستگاه به عنوان بخشی از خودروی عیب یاب کابل مورد استفاده قرار میگیرد.

مدل :VLF-120 KP

این دستگاه برای تست کابل های فشار قوی با ولتاژ ی با فرکانس خیلی کم وبا دامنه ی حداکثر ۱۲۰کیلو ولت ACیا ولتاژ DCبا دامنه پلاریته منفی حداکثر ۱۲۰- کیلو ولت طراحی شده است . این دستگاه یک واحد موبایل است و هم میتواند به صورت تنها و هم به عنوان بخشی از خودرو ی عیب یاب کابل مورد استفاده قرار گیرد .

روش تست عایقی کابل های فشار قوی با عایق XLPE با استفاده از ولتاژ AC فرکانس پایین در مقایسه با هر روش دیگری ایمن تر بوده و بیشترین قابلیت اطمینان را دارد .

مدل : TKI-POISK

این دستگاه برای جست و جو و کشف تجهیزات فلزی زیر زمینی مانند کابل های برق ، کابل های مخابراتی و لوله های فلزی طراحی شده ودر صنایع انرژی ، ساختمان سازی و …….. مورد استفاده قرار میگیرد .

ازاین دستگاه میتوان برای تصدیق و گواهی عدم وجود لوله های فلزی یا کابل های فشار قوی زیر زمینی در هر منطقه ای که میخواهد خراب گردد و یا حفاری در آن صورت گیرد مورد استفاده قرار میگیرد و بدینوسیله از خسارت و هزینه های تعمیراتی جلوگیری به عمل می آورد .

مدل: UPZ-80-S

از این دستگاه برای تست عایق XLPE کابل های فشار قوی و نیز مکان یابی دقیق قسمت های تخریب شده شیلد کابل هایی که شیلد آن ها XLPEاست استفاده میشود . از این دستگاه برای شناسایی نقص های مقاومت بالا در کابل های مخابراتی نیز استفاده میگردد . این دستگاه پرتابل میباشد . حداکثر ولتاژ تست خروجی این دستگاه ۵ کیلو ولت میباشد .

مدل: UPZ-80 -10

از این دستگاه برای تست عایق XLPE کابل های فشار قوی و نیز مکان یابی دقیق قسمت های تخریب شده شیلد کابل هایی که شیلد آن ها XLPEاست استفاده میشود . از این دستگاه برای شناسایی نقص های مقاومت بالا در کابل های مخابراتی نیز استفاده میگردد . این دستگاه پرتابل میباشد . حداکثر ولتاژ تست خروجی این دستگاه ۱۰ کیلو ولت میباشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دستگاه مکان یابی خطا کابل, خودرو تست و عیب یابی کابل ,خودرو عیب یاب کابل ,مسیر یاب کابل و لوله , لوله یاب , کابل یاب , عیب یاب کابل , شناسایی خطا کابل , عیب یاب دیجیتالی کابل, عیب یاب دیجیتالی کابل,عیب یاب کابل ,  دستگاه مسیر یاب کابل, دستگاه عیب یاب کابل, دستگاه مسیر یاب و آشکار سازی تخلیه جزئی کابل , دستگاه اندازه گیری ضریب تلفات کابل, تانژانت دلتا ,تجهیزات الکتریکی , تجهیزات الکتریکی فشار قوی , دستگاه تست رله ,دستگاه تست کلید قطع برق,دستگاه تست ترانسفورماتور قدرت,دستگاه تست موتور و ژنراتور,دستگاه تست و اندازه گیری،تجهیزات تست کابل ،تجهیزات تست مواد مغناطیسی ,دستگاه عیب یاب کابل , دستگاه مسیر یاب کابل, دستگاه مکان یاب کابل, دستگاه پرتابل عیب یاب کابل  ,خودرو تست کابل , خودرو عیب یابی کابل,مسیر یاب کابل و لوله

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .