فیلتر الکترواستاتیک روغن

طراحی و ساخت فیلتر الکترواستاتیک روغن جهت خذف وارنیش و ذرات ساب میکرونی  ( حذف وارنیش از روغن ) با فیلترهای الکترو استاتیک مدل NN-ESF  ( بدون هیچگونه آسیب رساندن به روغن ) با تکنولوژی مدرن با میدان گرادیانی خود کنترل شونده با بهترین تجهیزات و عملکرد  نسبت به آلودگی  و شرایط روغن بصورت پرتابل و کارکرد آنلاین .

 دراین راستا شرکت نیرو نماد خراسان به عنوان یک مشاور قابل اطمینان جهت افزایش طول عمر روغن و ماشین آلات آماده همکاری و ارائه هرگونه مشاوره به مجموعه های صنعتی میباشد

وارنیش چیست؟

بر اثر تماس روغن با اکسیژن , بیش از حد گرما دیدن , نفوذ آب در روغن و یا هر واکنش شیمیایی و فیزیکی دیگری ، بخشی از مولکولهای روغن پایه یا افزودنیهای روغن ماهیت اصلی خود را از دست می دهند و روغن شروع به کرک شدن کرده و دیگر جزءِ روغن های خوب به حساب نیامده و وارد یک روند جداگانه می شوند که بسته به ساز و کار، از راههای چند گانه به جایی می رسند که تشکیل املاحی را می دهد که کم کم ما آنها را می بینیم و مشکلات آنها را حس می کنیم بر روی سطح فلزی داخلی ماشین ها و هر کجا که سردتر باشد، آرام تر باشد یا قطعات به هم نزدیکتر باشند ” یا خیلی گرمتر باشد” و حتی غیر فلزی باشد مثل قطعات آب بندی، لایه ای از جنس رسوبات روغنی به رنگهای زرد، قهوه ای و قهوه ای تیره می نشیند. این لایه با توجه به چسبندگی، ریشه و ظاهر آن در صنعت بنام  وارنیش خوانده شده است.

 زیانهای وارنیش کدامند؟

روغن فاسد و اکسید شده ای که وارنیش در آن تشکیل شده است وارنیش ان بعلت قابلیت انحلال کم در روغن های معدنی و کمتر در روغنهای سینتیتیک از فاز روغن جدا شده و به روی قطعات داخلی تجهیزات چسبیده و سبب بروز معایبی می گردد که در ذیل بدان اشاره می گردد:

۱ – وارنیش روی قطعات حساس مثل شیر کنترل ها چسبیده, ابعاد و لقی ها را بهم می زنددر نتیجه این کنترل ها به راحتی و آزادی حرکت نمی کنند و تحمل آنها برای ذرات موجود در روغن کم می شود.

فرامین کنترلی درست انجام نمی شوند، دستگاه درست کار نمی کند، تریپ می دهد،استارت نمی شود، ضایعات تولید بالا می رود و اگر کنترلهای بعدی برای درست کردن وضع موجود سرعت کافی نداشته باشد ممکن است خسارتهای وارده بسیار سنگین باشند.

 سیستمهای فیلتر الکترو استاتیک جهت حذف وارنیش به دو دسته تقسیم می گردند.

سیستم های رایج پلیتی که شامل دو الکترود صفحه ای  می باشند و ۲ تا ۵ ردیف فیلتر مدیا بین آنها قرار گرفته است. این سیستم ها با ایجاد جریان ۱۵ کیلو ولت میدانی را ایجاد می کنند که وارنیش ها را به سمت الکترود هدایت می کنند. این سیستم ها پس از مدتی کارکرد و

ایجاد فیلم وارنیش بر روی الکترود نیاز به تعویض الکترود دارند . همچنین این سیستم ها با ایجاد آرک در روغن آن را یونیزه می کنند. همچنین امکان بازگشت آلودگی به روغن از روی سطوح الکترود نیز وجود دارد. این سیستم ها به صورت مکعبی شکل می باشند. استفاده از چنین سیستم هایی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

 

  • سیستم پیشرفته فیلتر استوانه ای

این سیستم که تکنولوژی آن منحصر به فرد ژاپن و آمریکا می باشد توسط کارشناسان و مبتکرین نیرو نماد بومی سازی گردیده است (شایان ذکر است شرکت نیرو نماد یک شرکت دانش بنیان و واحد تحقیقات و توسعه آن در پارک علم و فناوری خراسان رضوی مستقر می باشد) . در این تکنولوژی میدان الکترو استاتیک با محاسبات پیچیده به صورت کنترل شده بین چندین الکترود تقسیم و در هر لحظه میدان توسط مدار الکترونیک هوشمند کنترل می گردد.این نوع سیستم به گونه ای طرحی گردیده که آلودگی ها را نه در سطح الکترود، بلکه بر روی مدیای مخصوص در میدان الکتریکی رسوب می دهد و بدین ترتیب علاوه بر ظرفیت کاری بسیار بالا و عدم ایجاد آرک و یونیزاسیون روغن، احتمال آلودگی مجدد روغن را نیز به صفر می رساند.این سیستم امنیت بسیار بالایی دارد و بازده آن بسیار چشمگیر می باشد.

این سیستم ها به صورت bypass در کنار تانک روغن نصب می گردند و در یک بازه زمانی ۱ تا ۶ ماهه کلیه وارنیش های موجود در سیستم روانکاری به مرور در روغن حل گردیده و در سیستم فیلتر الکترو استاتیک جمع آوری می گردند. این بدان علت است که وارنیش در روغن به میزان مشخصی حل می شود و بنا بر این اگر تمام روغن سیستم را یک بار از فیلتر الکترو استاتیک عبور دهیم با اینکه وارنیش های روغن گرفته می شود اما وارنیش هایی که روی سطوح داخلی لوله ها و سیستم روغن رسانی رسوب کرده اند دوباره در روغن محلول می شوند و باید دوباره جداسازی شوند. این کار باید به میزانی پشت سر هم اتفاق بیفتد تا کل سیستم و سطوح داخلی عاری از وارنیش شوند. به همین دلیل سیستم های الکترو استاتیک را برای یک بازه زمانی چند ماه در سیستم قرار می دهند تا کلیه وارنیش های سیستم حذف گردند.

و معمولا سیستم های الکترو استاتیک را به عنوان یک option جانبی در کنار دستگاه های تصفیه روغن قرار می دهند تا از دستگاه اصلی تصفیه روغن جدا گردد و دستگاه اصلی تصفیه روغن را در مکانی دیگر بتوان بکار برد.برای اطمینان از صحت کارکرد سیستم الکترواستاتیک ابتدا باید رطوبت و ذرات معلق فلزی روغن توسط سیستم اصلی تصفیه روغن که مجهز به مگنت فیلتر و وکیوم دی هیدرات و فیلتر ذره گیر می باشد گرفته شود و سپس از سیستم فیلتر الکترو استاتیک استفاده نمود.

 تصاویر :

 

پمپ وکیوم | روغن ترانسفورماتور | روغن انتقال حرارت | روغن هیدرولیک

 

 تصفیه روغن شیمیایی,فیلتر الکترواستاتیک روغن -فیلتر الکترواستاتیک جهت حذف وارنیش , تصفیه روغن موتور, تصفیه روغن توربین , تصفیه روغن هیدرولیک, فیلتراسیون روغن ,وارنیش روغن دستگاه تصفیه روغن هیدرولیک, بازیافت روغن سوخته, تامین تجهیزات وکیوم, پمپ وکیوم, اویل اسکیمر روغن, طراحی و ساخت سیلکون, فروش روغن صنعتی, فلاشینگ لوله ومخازن, ساخت بک فیلتر, جدا سازی مواد نفتی از آّب, سپراتور روغن

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .