تصفیه روغن ترانسفورماتور

برق یکی از محوری ترین صنعت ها در رشد اقتصادی یک کشور محسوب می شود و هرکشوری که به دنبال رشد اقتصادی است نیاز حیاتی به پیشرفت و توسعه صنعت برق دارد. ساخت و راه اندازی مولدها و نیروگاه های برق در جهت رشد صنعت برق کشور الزامی است و سیستم های انتقال و توزیع برق نیز جزء لاینفک این سیستم محسوب می شوند .
توزیع برق از یک نیروگاه به مناطق مختلف نیاز به استفاده ازشبکه های انتقال قدرت و توزیع دارد که این مهم توسط ترانسفورماتورهای برق, توزیع وقدرت انجام می گردد.ترانسفورماتورها از مهم ترین تجهیزات شبکه توزیع می باشند.هرترانس برق چه در فاز قدرت و چه در فاز توزیع متشکل از قسمت های مختلفی است که یکی از اجزاء ترانس روغن آن می باشد که وظیفه خنک کنندگی و عایق بودن را در ترانس به عهده دارد. طول عمر و کارائی هر ترانس رابطه مستقیمی با سرویس و نگهداری آن دارد به نوعی که کیفیت روغن یک ترانس یکی از مهم ترین شاخص های تصمیم گیری در مورد نوع عملیات سرویس و نگهداری مورد نیاز آن می باشد.نگهداری مناسب و رسیدگی به وضعیت روغن ترانس راهکار مطمئنی در جهت افزایش طول عمر مفید ترانس و کاهش هزینه سرمایه گذاری در جایگزینی روغن کهنه با روغن جدید دارد . در فضای داخلی ترانسفورماتور در طولانی مدت شرایطی ایجاد میگردد که فساد روغن را افزایش میدهد . وجود کاتالیزور مس , براده آهن , قوسهای الکتریکی و بخصوص نفوذ رطوبت و اکسیژن همراه با افزایش درجه حرارت عواملی هستند که باعث تشدید و فساد زودرس روغن ترانس شده و در نتیجه کیفیت روغن افت کرده و در عملکرد صحیح آن اختلال ایجاد می کند . در چنین شرایطی می توان به مشکلات و مسائلی از جمله بالارفتن عدد اسیدی ,کاهش کشش بین سطحی ,کاهش استقامت الکتریکی (ولتاژشکست),کاهش مقاومت عایقی,افزایش رطوبت,افزایش ضریب تلفات عایقی (تانژانت دلتا) وتیره و مات شدن رنگ روغن اشاره نمود.
با توجه به مشکلات و موارد مطرح شده اهمیت وجود تجهیزی به نام دستگاه تصفیه روغن ترانسفورماتور بسیار لازم و حیاتی می باشد تا با عمل تصفیه روغن ترانس باعث افزایش طول عمر ترانس و روغن گردد. در این خصوص نیرو نماد خراسان با داشتن کادری مجرب و متخصص و ساخت دستگاه تصفیه روغن ترانسفورماتور کمک شایانی در جهت رشد صنعت برق کشور نموده است.

آنچه در کارکردن ترانس باید در نظر داشت این است که روغن های ترا نس به شدت به آلودگی هایی که وارد آنها میشوند حساس هستند و خصوصیات عایقی ، فیزیکی و شیمیائی آنها در اثر آلودگی و ایجاد شرایط سخت کاری برای روغن دچار مشکل خواهد شد. دستگاههای تصفیه روغن و فیلترینگ نیرونمادخراسان امکان تصفیه روغن را در حالت بارداری کامل ترانس و بدون هیچگونه خاموشی دارا بوده و مزایای متعددی می توان برای آن بر شمرد. این دستگاه در عین حال دارای قابلیت استفاده جهت تعویض کل روغن ، تخلیه روغن و تصفیه روغن تحت خلاء ترانسفورماتور را نیز دارد .

 

مزایای این مکانیسم در حال کارکرد ON LINE :

۱- حفاظت ترانسفورماتور در حین انجام عملیات تصفیه روغن

۲- جلوگیری از تخلیه روغن ترانس بیش از حد نرمال

۳- جلوگیری از ورود حباب های هوا ، همراه با روغن به داخل ترانس بواسطه استفاده از دو مخزن خلاء

۴- لجن زدایی به آرامی انجام می شود و باعث جلوگیری از شناور شدن یک مرتبه لجن و رسوبات در روغن
می گردد

 

در این راستا شرکت نیرو نماد خراسان به عنوان یک مشاور قابل اطمینان جهت افزابش طول عمر روغن و ترانسفورماتورآماده همکاری و ارائه هرگونه مشاوره به مجموعه های صنعتی می باشد.

توانایی دستگاه :

-۱ تغییر مقدار رطوبت از PPM 50 به کمتر از ۳ PPM (روغن ترانسفورماتور)

۲- گاز زدائی VOL %10 به  %۰٫۱ VOL یا کمتر (روغن ترانسفورماتور)

۳- تغییر قدرت ولتاژ شکست روغن از ۳۰ KV به بالای ۷۰ KV

مزایای دستگاه ساخت نیرو نماد خراسان :

سرعت و راندمان بالای تصفیه روغن ( نتایج تست مطلوب در حداقل زمان )

 • استفاده از۲ مخزن آبگیر جهت حداقل ورود و رطوبت به سیستم خلاء
 • استفاده از مخزن بزرگ خلاء با لایه های مختلف جهت شکست روغن و تسریع در عمل جداسازی گازهای محلول و رطوبت از روغن
 • استقرار مناسب تجهیزات جهت بهره برداری راحت و سرویس آسان قطعات
 • نصب آسان قطعات بدون جوش دادن
 • قابلیت تغییر خروجی روغن ( با توجه به اینکه در دستگاههای ساخت این شرکت اینورتر نصب می شود تصفیه روغن تپ چنجر و ترانس های توزیع با دستگاه با ظرفیت بالا امکان پذیر می باشد )
 • امکان تصفیه روغن تحت خلاء ( تصفیه روغن تانک ذخیره و همزمان خلاء ترانسفورماتور )
 • استفاده از دو ست وکیوم به منظور رسیدن به حداکثر خلاء
 • رسیدن به خلاء مورد قبول ۱ torr یا ۱ mbar
 • چشم الکترونیکی جهت دید فوم روغن
 • نصب سطح سنج مکانیکی و الکترونیکی و همچنین سنسور حساس به مایعات جهت حفاظت کامل سطح روغن و جلوگیری از خروج روغن از مسیر وکیوم
 • ارتباط الکتریکی بین گرمکن ها، موتورها و شیرها
 • مصرف بهینه انرژی و حذف مصرف کننده های اضافی همراه با مکش مناسب روغن ورودی
 • تحویل پمپ مکش و تزریق روغن بصورت جداگانه
 • استفاده از۶ ست کنتاکتور در دستگاههای ظرفیت بالا جهت گرمکن ها که امکان بارگیری را متناسب با منبع تغذیه میسر می کند
 • حرارت غیر مستقیم جهت گرم کردن روغن (جلوگیری از یونیزه شدن و سوختن روغن )
 • تداوم عبور جریان روغن هنگام کار
 • قابلیت تنظیم سطح روغن به سهولت
 • استفاده از صافی اولیه همراه با مگنت جهت جذب ذرات فلزی و همچنین ذرات بزرگ
 • استفاده از ۲ مخزن فیلتر جداگانه در ورودی و خروجی با مش های ۵ و۳ میکرون که امکان جذب کوچکترین ذره هنگام ورود به سیستم را دارد.
 • بکارگیری سنسور حساس به مایعات در مسیر گرمکن ها و ترموستات محافظ المنت ها جهت حفاظت سیستم گرمایشی
 • نمایش دهنده های دیجیتالی
 • صفحه آلارم جهت شناسایی محل عیب
 • استفاده از تجهیزات کاملاٌ مرغوب اروپایی و ایرانی
 • استفاده از مزیتهای انواع مدلهای دستگاههای مشابه خارجی در طراحی دستگاه
 • امکان طراحی دستگاه با نظر مشتری
 • تحویل دستگاه در محل انبار یا کارگاه خریدار همراه با تست و آموزش
 • نشان دهنده نوری داخل تانک خلاء و مشاهده میزان کف و روغن
 • ساخت دستگاه بصورت ریموت کنترل ( درخواستی )
 • مونیتورینگ ئیدروژن و رطوبت با کارکرد on line جهت دستگاههای از ظرفیت ۴۰۰۰ لیتر به بالا ( درخواستی )
 • نصب دستگاه تست ولتاژ شکست با کارکرد on line جهت دستگاههای از ظرفیت ۴۰۰۰ لیتر به بالا( درخواستی )
 • نصب دستگاه تست رطوبت با نمایش لحظه به لحظه مقدار PPM رطوبت (درخواستی)
 • نصب دستگاه تشخیص و آنالیز ذرات محلول در روغن ( درخواستی )
 • امکان دریافت و پرینت اطلاعات و متغیرهای فرآیند تصفیه روغن در صورت درخواست دستگاه های سنجش رطوبت و ولتاژ شکست
 • استفاده از نیروهای جوان مجرب و متخصص کشور
 • ارائه سرویس و خدمات پس از فروش درکمترین زمان

طراحی های اولیه سیکلون تقریباً صد سال سابقه دارد. سیلکونها ابتدا در فرآیندهای معدنی و استخراج معادن مورد استفاده بوده اند. اما پس از مدتی ، استفاده از آنها در کلیه صنایع ( نفت و گاز ، شیمیایی ، پتروشیمی ، معدنی ، نیروگاهی ، نساجی ، فولاد ، سیمان و…) آغاز گردیده و امروزه کاربرد آن در اکثر صنایع مرسوم بوده و پیوسته بر دامنه آن افزوده می شود . با توجه به اینکه طراحی و ساخت سیکلون و هیدروسیکلون از دانش فنی خاصی برخوردار می باشد . شرکت نیرو نماد خراسان با داشتن علم مهندسی و استفاده ار نرم افزارهای روز دنیا قادر به طراحی و ساخت انواع سیکلون و هیدرسیکلون با اندازه ها و ظرفیت های متفاوت و مورد نیاز صنایع با راندمان بالا می باشد. سیکلون ها از موادی از قبیل فولاد ، سرامیک ، چینی ، پلی اورتان و پلاستیک ها ساخته می شود. و همچنین تنوع کاربرد ، بازدهی بالا ، توانایی طبقه بندی و تغلیظ ، نداشتن قسمت های متحرک ، سادگی در نصب و نگهداری ، هزینه های پایین و نیروهای تنشی بالا ، باعث استفاده هر چه بیشتر از این دستگاه شده است.

نکته بسیار مهم در استفاده از سیکلون این است محاسبه و طراحی سیکلون نسبت به شرایط عملیاتی خط ، اندازه ذرات ، دبی هوا و جنس مواد باید انجام گردد.

سیکلون جهت حذف ذرات از فاز گاز

یکی از وسایلی که در جداسازی ذرات جامد از گاز مورد استفاده قرار می گیرد ، سیکلون ها هستند. در این دستگاه ها جریان گاز همراه با ذرات ریز جامد وارد یک محفظه استوانه ای یا مخروطی شکل می شود.اساس جداسازی این ذرات از توده جریان گاز به این صورت است که نیروی اینرسی وارد شده بر ذرات جامد در سیکلون ها، چندین برابر نیروی اینرسی وارد شده بر فاز گاز می باشد و لذا این ذرات از کناره های محفظه سیکلون به پایین محفظه هدایت می شوند. ولی فاز گاز تحت تاثیر نیروی کمتری قرار می گیرد و از نقاط فوقانی ذرات جامد، به سمت پایین محفظه می رود کاربرد این نوع سیکلون در صنایع ( نفت ، گاز،، پتروشیمی ،معدنی ، نیروگاهی ، نساجی ، سیمان ، پالایشگاه ، فولاد و… ) میباشد .

سیکلون غبار گیر

این سیکلون جهت حذف غبارهای تولید شده در صنایع کاربرد دارد در این دستگاه ذرات غبار از هوا جدا شده و هوای پاک سازی شده از قسمت بالای سیکلون خارج می شود این عمل علاوه بر پاکیزگی محیط منجر به بازیابی محصول با ارزش از طریق جلوگیری از پراکنش آن در فضا می شود. این ویژگی سبب شده که در اکثر صنایع سیکلون را به عنوان یک سیستم غبارگیر مورد استفاده قرار دهند. سیکلون های غبارگیر این شرکت به سبب طراحی دقیق با حداقل اشغال فضا و رعایت استانداردهای ساخت با راندمان بالا نسبت نیاز مشتریان طراحی و تولید میگردد . کلیه صنایع که مشکلات ذرات گرد وغبار دارند استفاده از این نوع سیکلون کاربرد موثر و چشمگیری دارد که صنایع (سیمان ، گچ ، آهک ، چوب ، آسفالت ، فولاد ،کاشی و….. ) می باشد.

سیکلون ، طراحی سیکلون ، ساخت سیکلون ، فروش سیکلون ، تولید سیکلون ، سیکلون صنایع غذایی ، سیکلون حفاری محاسبات هیدروسیکلون ، طراحی هیدروسیکلون ، ساخت هیدروسیکلون ، فروش هیدروسیکلون ، تولید هیدروسیکلون ، هیدروسیکلون شن گیر ، تصفیه آب ، دانه بندی ذرات ، جدا سازی ذرات آب ، غبارگیر سیکلونی ، سیکلون غبارگیر ، بگ فیلتر ، بگ فیلتر ، فیلتر بگ ، فیلتر کیسه ای ، بگ هاوس فیلتر ، سیستم غبار گیری صنعتی ، فیلتر هوا ، کیسه فیلتر ، فیلتر فلزی ، فیلتر متربال ها ، فیلترهای لانه زنبوری ، فیلتر کاتریجی ، تولید بگ فیلتر ،

سرند شستشو و آبگیری شن و ماسه

طراحی و تولید نسل جدید سرند شستشو و آبگیری شن و ماسه  (EvoWash) با بالاترین راندمان با مصرف کم آب و انرژی همراه با تولید ریزدانه ها

ویژگی های این سیستم عبارتند از :

۱٫ جدایش کامل ذرات میکرونی خاک از محصول و شستشوی و آبگیری کامل محصول
۲٫ نگه داشتن ریز دانها ( افزایش تولید ماسه بادی و جلوگیری از هدر رفتن آن)
۳٫ تولید ماسه استاندارد ، همگن و یکنواخت
۴٫ رفع مشکل کم آبی جهت شستشوی ماسه ها و افزایش کیفیت تولید
۵٫ صرفه جویی در میزان مصرف آب و انرژی انرژی
۶٫ اشغال فضای بسیار کم و کاهش هزینه نگهداری
۷٫ قابلیت تعویض آسان قطعات و در نتیجه هزینه سرویس نگهداری پائین
۸٫ ۱ سال گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش
این دستگاه در ظرفیتهای ۷۰ ، ۱۰۰ ، ۱۵۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ تن در ساعت تولید می گردد. وکلیه تجهیزاتی که در تماس با ذرات ساینده هستند، شامل ( قطعات داخلی پمپ، هیدروپایپ، هیدروسیکلون و توری های سرند و.. ) از جنس ضد سایش و پلی یورتان ساخته میشوند.

تجهیزات بکار برده در دستگاه :

۱٫ مخزن ورودی آب گل آلود
۲٫ پمپ اسلاری
۳٫ هیدروسیکلون ها
۴٫ سرند آبگیری
۵٫ ویبراتور
۶٫ تجهیزات کنترلی و حفاظتی

سرند شستشو آبگیری ، تصفیه آبهای صنعتی ، آبگیری از ماسه ، تولید ماسه بادی ، تیکنر ، طراحی و ساخت تیکنر، تصفیه پساب صنعتی ، ewo wash  ، شستشو شن و ماسه ، سرند ، ویبراتور ، فروش ویبراتور ، جداسازی ماسه بادی از آب ، سنگ شکن ، تولید ماسه بادی ، فروش سنگ شکن ، تولید سنگ شکن ، تولید سرند شستشو شن ، فروش سرند شستشو شن و ماسه ، محاسبات سیکلون ، طراحی سیکلون ، ساخت سیکلون ، فروش سیکلون ، تولید سیکلون ، سیکلون صنایع غذایی ، سیکلون حفاری محاسبات هیدروسیکلون ، طراحی هیدروسیکلون ، ساخت هیدروسیکلون ، فروش هیدروسیکلون ، تولید هیدروسیکلون ، هیدروسیکلون شن گیر ، تصفیه آب ، دانه بندی ذرات ، جدا سازی ذرات آب ، غبارگیر سیکلونی ، سیکلون غبارگیر ، بگ فیلتر ، بگ فیلتر ، فیلتر بگ ، فیلتر کیسه ای ، بگ هاوس فیلتر ، سیستم غبار گیری صنعتی ، فیلتر هوا ، کیسه فیلتر ، فیلتر فلزی ، فیلتر متربال ها ، فیلترهای لانه زنبوری ، فیلتر کاتریجی ، تولید بگ فیلتر ،   محفظه هوای فشرده ، شیرهای دیافراگمی

خط تولید شن و ماسه

تصفیه و بازیافت آب های صنعتی همراه با نگه داشتن ریزدانه ها ( ماسه بادی ) در معادن فرآوری شن و ماسه و استفاده مجدد از آب همواره یکی از مهمترین مشکلات و نیازمندیهای معادن میباشد با توجه به کمبود آب های زیرسطحی و هزینه های سرسام آور ناشی از تامین آب جهت استخراج و شستشوی محصولات و افزایش توان رقابتی در محصول با کیفیت وهمچنین قوانین زیست محیطی استفاده از روش های مدرن کاملا با صرفه میباشد . گروه فنی و مهندسی نیرو نماد خراسان با بهره گیری از دانش روز و توان متخصین برجسته خود با بهره گیری از نرم افزارها وابزارآلات تخصصی در زمینه طراحی ، ساخت و راه اندازی خطوط شن و ماسه گامهای موثری برداشته است .

خط شستشو و آبگیری با ظرفیت های ۷۰ تا ۴۰۰ تن برساعت تولید میگردد .

تجهیزات بکار برده در خط تولید شن و ماسه :

تیکنر همراه با مخزن آب ( استفاده از این دستگاه در خط باعث بازگشت مجدد بیش از ۹۲ درصد آب مصرفی به چرخه تولید شده و مشکلات زیست محیطی دفع پساب محصولات ندارد. )

هیدروسیکلون جهت جداسازی ذرات ریز دانه تا مش ۳ میکرون

استفاده از پارویی داخل تیکنر جهت هدایت رسوب

پمپهای اسلاری جهت تخلیه گل بصورت اتومات

کانکس آماده سازی مواد و سیستم اتومات تزریق مواد پلیمری

الکتروموتور ، گیربکس , تجهیزات کنترلی و حفاظتی اروپایی

مزایای خط شستشو و آب گیری

عدم نیاز به ایجاد محل پساب در نتیجه افزایش فضای بیشترجهت بهره برداری

صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدر رفتن به میزان ۹۲ درصد ( حدود ۲۰۰۰ مترمکعب در روز)

رفع مشکل کم آبی جهت شستشوی ماسه ها و افزایش کیفیت تولید و عدم گرفتگی سرند ها

نگه داشتن ریز دانها ( افزایش تولید ماسه بادی و جلوگیری از هدر رفتن آن)

جدایش کامل ذرات میکرونی خاک از محصول و شستشوی و آبگیری کامل محصول

کنترل سیستم بصورت مانوترینگ و اتوماتیک ( plc )

کاهش هزینه نگهداری و سرویس چاه های عمیق

صرفه جویی در میزان مصرف انرژی

دارای سیستم عیب یابی خودکار

تزریق فلوکولانت به صورت اتومات

سال گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش

مالتی اسکیمر

اسکیمر چند منظوره ۲۵۰ نیرو نماد ، اسکیمری است با کارآیی بالا برای جمع آوری روغن شناور در آب .این نوع اسکیمر دارای سرهای قابل تعویض (دیسکی ،طبلی ، برسی) است و نیز دارای یک آب بند می باشد که باعث می شود حداکثر بازده برای جمع آوری انواع روغن با انواع ویسکوزیته فراهم شود.

اجزای استاندارد مالتی اسکیمر دارای سراسکیمر ، پمپ ، شلنگهای انتقال و هیدرولیک و منبع تغذیه هیدرولیک است .

ویژگی ها :

* برای استفاده در اقیانوس های آزاد و آبهای محافظت شده مناسب است .

* دارای سه سر اسکیمر است که می توان از آنها در شرایط مختلف استفاده کرد.

* دارای کار آیی زیاد است و می تواند حدود %۹۵ از روغن ودیگر مواد را جمع آوری کند

* ساختار تمام آلومینیومی قدرتمندی دارد که با پودر پوشیده شده .

* وزن کم و حمل آسان دارد .

* در مدلهای دیزیلی ، گازی ، پنوماتیک یا برقی موجود است .

* دارای کنترل راه دور و یک موتور کنترل کننده است .

 

دستگاه تزریق و احیاء گاز SF6

گازهگزا فلوراید گوگرد یک الکتریک عالی با خواص بی نظیر در جلوگیری از ایجاد قوس الکتریکی هنگام قطع و وصل کلیدهای فشار قوی می باشد و با استفاده از آن در کلیدها هزینه ، سرویس و بازرسی و تعمیرات کاهش می یابد و ایمنی بالا و کوچکتر شدن تجهیزات از مزایای آن می باشد. با دستگاه تزریق و خالص سازی گاز SF6 می توان نسبت به تخلیه گاز از کلید به داخل محفظه نگهدارنده، خلاء کلید و شارژ مجدد گازخالص شده و یا گازSF6 جدید اقدام نمود، کارکردن با این دستگاه راحت و آسان بوده و به سهولت جابه جا می گردد.

ویژگی جلوگیری از ایجاد قوس الکتریکی هنگام قطع و وصل کلیدهای فشار قوی منجر به کاربرد وسیع و موفقیت آمیز در بسیاری از تاسیسات برق رسانی  ، دستگاههای الکتریکی و دیگر صنایع شده است .( در صنعت برق فشار قوی ، خاصیت آتش خاموش کن در کلید های فشار قوی ، خاصیت عایقی آن در پستهای سر بسته گازی از نوع SF6 (GIS) کابلهای SF6 و خطوط لوله انتقال انرژی الکتریکی ، ترانسفورماتورها ، خازنهای اندازه گیری برای ولتاژهای بالا ، ژنراتورهای الکترو استاتیکی ، دستگاههای اشعه ایکس ، برقگیرها و نیز در صنایع ریخته گری ( برای جلوگیری از نفوذ هوا ) و صنایع شیشه سازی استفاده می کنند .خاصیت خنک کنندگی این گاز موجب استفاده از آن در ترانسفورماتورهای قدرت نیز امکان پذیر ساخته است ) معرفی و شناخت آن در سال ۱۹۶۰ بوده و تجهیزات گازی SF6 تا سال ۱۹۸۰ ساخته شده اند.

امروزه ، کاربرد این گاز به حد مطلوبی رسیده و تعداد تجهیزات تعویضی ( تجهیزات روغنی جایگزین شده با گازی ) ، افزایش یافته است . تحت شرایط ایده آل ، وقتی یک عمل تخلیه در کلید رخ می دهد ، هرکدام از اتمهای فلوئور موجود در گاز SF6 یک الکترون گرفته و از اتم گوگرد جدا می شوند و هنگام پایان عمل ، آن الکترون بدست آورده را از دست داده و با ترکیب با یک اتم گوگرد ، دوباره گاز SF6 را تشکیل میدهد که به این مراحل “ خودسازی ” و یا “ خواص بازیابی ” گاز SF6 گویند . این واکنش در تجهیزات الکتریکی گازی ( SF6 ) فشار قوی رخ میدهد و وقتی که ذرات دیگری از قبیل اکسیژن ، آب حاصل از آلودگی اتمسفری ، کربن موجود در مؤلفه های تفلونی کلید ، مس ، تنگستن موجود در کنتاکتها و همچنین آلومینیوم ، با ذرات گوناگونی که از تجزیه SF6 بوجود آمده اند برخورد نماید واکنش میدهد.

تجهیزات بکار رفته در دستگاه تزریق و احیاء گاز SF6

 • سایز اتصال به کپسول w 21.8*1/14 “
 • پمپ وکیوم با ظرفیت m³/h 10یا ۱۶m³/h
 • شیر سه راهی سایز DN8 با فشار PN40
 • مانومتر اروپائی
 • گیج نشان دهنده خلاء
 • گیج نشان دهنده فشار
 • شیلنگ ۳/۸ با طول ۶ منر سایز DN8
 • اتصالات برای انواع کلیدها
 • شیلنگ جهت اتصال به کپسول به طول ۰٫۶ متر
 • رگولاتور یا تنظیم کننده فشار

 

اویل اسکیمر طنابی

تجهیز بازیافت روغن – مدل NN-ROS ساخت نیرو نماد خراسان که در بالای محفظه حذف روغن نصب می شود به همراه مخزن نگهدارنده از فولاد ضد زنگ ANSI 304 ساخته شده است و اصولا متشکل از دو غلطک فشرده کننده می باشد که وظیفه حذف و جداسازی مستمر روغن و محتوای چربی آب را (از طریق چلاندن و فشرده سازی) بر عهده دارند، محفظه جمع آوری روغن بازیافت شده، ساختار پشتیبان و کلیه تجهیزات مورد نیاز برای انجام صحیح عملیات، بخش های دیگر این دستگاه هستند.
روغنی که به صورت یک لایه بر روی سطح آب و مخازن جمع می شود را می توان توسط دستگاه بازیافتROP MOP روغن در بازه های زمانی دقیق حذف نمود عملکرد این دستگاه بر مبنای قانون کمربند جاذب (adsorbent belt principle) می باشد که هدف آن بازیافت روغن از سطح آب است.اویل اسکیمر طنابی ضرورتاً از جاذب هایی از جنس فیبر هیدروفوبیک تشکیل می شود، همچنین ماشین تمیز کننده ای وجود دارد که روغنهای جذب شده را از طناب می چلاند. این جاذب متشکل از نوارهای باریک زیادی است تا بتوان بالاترین سطح تماس با هیدروکربن را فراهم نمود.

 

تصفیه روغن هیدرولیک

اهداف شرکت:
• کیفیت پایدار
• نوآوری فنی
• سرویس دهی عالی به مشتری
منابع فنی بهترین تکنولوژی های فنی مطابق با نیاز شما را فراهم می کنند و به همین دلیل است که تولیدکننده ها و استفاده کننده تجهیزات در سرتاسر ایران به محصولات فیلتراسیون نیرو نماد و پرسنل آن اعتماد دارند.
نیرو نماد خراسان به عنوان یک کارپرداز قابل اعتماد محصولات فیلتراسیون در نتیجه یک توسعه متمرکز و پایدار و تلفیق شده از یک واحد R & D بسیار قوی و یک واحد تولید کننده است.
این شرکت محصولات فیلتراسیون با کیفیت و تنوع مختلف ( فیلتراسیون به روش تقطیر در خلاء , فیلتراسیون تک مرحله ای و چند مرحله ای , فیلتراسیون و بهبود سوخت, فیلتراسیون روغنهای هیدرولیک و روانکاوها, فیلتراسیونهای با حجم بالا برای خطوط نورد … ومحصولاتی که با قدرت سیالات عمل می کنند و… با تجهیزات مانیتورینگ نسبت به وضعیت سیالات) را به سوی طیف گسترده ای که اکثریت بازار و غالب درخواستها را پوشش می دهد, ادغام می کند.
انتخاب و استفاده صحیح از محصولات نظارت بر میزان آلودگی, یک ابزار با اهمیت در جدال برای افزایش تولید همزمان با کاهش هزینه های تولید است. این کتابچه به مصرف کننده کمک می کند که تصمیمات آگاهانه ای در رابطه با فیلتراسیون هیدرولیک بگیرد.
اساس آلودگی:
آلودگی باعث بسیاری از شکستهای هیدرولیک می شود.
تجربه طراحان و مصرف کنندگان روغن های هیدرولیک و سیستم های روغن, صحت و سقم حقایق زیر را بررسی می کند:
بیش از ۸۵% شکستهای سیستم نتیجه مستقیم آلودگی است. هزینه های به عمل آمده توسط آلودگی از موارد زیر نتیجه می شود:
• اتلاف زمان تولید( زمانی که ماشین کار نمی کند)
• هزینه های جایگزینی قطعات
• جانشینی سیال ( هزینه رفت و آمد )
• هزینه دفع
• افزایش هزینه های نگهداری
• و درصد ضایعات افزوده
حقیقیت فیلتراسیون: تصفیه روغن هیدرولیک به صورت مستمر, با نصب و اندازه متناسب, نقش حیاتی در برنامه های نگهداری ماشین آلات بازی می کند.
کارایی سیستم های هیدرولیک: آلودگی با چهار ماموریت سیستم های هیدرولیک تداخل دارد:

 

 1. فعالیت به عنوان یک مایع انتفال دهنده ی انرژی
 2. روغنکاری قسمتهای متحرک داخلی قطعات
 3. فعالیت به عنوان مایع انتقال دهنده ی حرارت
 4. آب بندی فضای خالی بین قطعات متحرک

در صورت نقصان در عملکرد هر کدام از موارد بالا سیستم هیدرولیک آنگونه که باید عمل نمی کند. نتیجه این از کار افتادگی می تواند به آسانی یک کارخانه تولید کننده بزرگ را متحمل هزینه های هنگفت هزاران تومانی در هر ساعت کند.

با نگهداری سیالات هیدرولیک می توان نسبت به جلوگیری یا کاهش از کار افتادگی های برنامه ریزی نشده کمک کرد و این موفقیت با برنامه های بهبودی مستمری که از بین برنده یا تقلیل دهنده آلودگی است به دست می آید.

حقیقت فیلتراسیون: وظیفه فیلتر تمیز کردن روغن است اما هدف کاهش هزینه های عملیاتی نیز است.

.ضخامت حقیقی پرده روانکاو به چگالی سیال, بار به کار برده شده وسرعت نسبی دو سطح بستگی دارد.در بسیاری از قطعات بارهای مکانیکی چنان گسترده اند که مایع روانکاو را به صورت یک پرده بسیار نازک با ضخامت کوچکتر از یک میکرومتر فشرده می کنند.

اگر بارها به اندازه کافی افزایش یابند, پرده با ضخامت سطح متحرک سوراخ می شود و در نهایت به اصطکاکی مضر منجر می شود.

آلودگی تولید شده:ساییدگی تراشنده- ذرات سختی که بین دو سطح در حال حرکت ایجاد می کنند, یک یا هر دو سطح را از بین می برند.

ساییدگی حفره مانند: جریان ورودی محدود شده به پمپ باعث ایجاد فضای خالی درون سیال می شود. این انفجارهای درونی باعث ایجاد شوکهایی می شود که مواد سطح بحرانی را جدا می کنند.

ساییدگی حاصل از فرسودگی: ذراتی که فضای خالی را پر می کنند باعث بالا رفتن فشار سطح تا جایی می شوند که ورقه ای در اثر این فشارهای مکرر سطح آسیب دیده ایجاد شود.

ساییدگی فرسایشگر: ذرات رقیق شده در جریان پرسرعت سیال باعث سایش لبه ی مدرج یا سطح بحرانی می شوند.

ساییدگی چسبناک: فقدان نوارهای روغنی اجازهی ایجاد اتصالات فلزی را به فلز بین دو سطح درحال حرکت می دهد.

ساییدگی عاملی بر خوردگی: آلودگی های آبی یا شیمیایی در سیال, باعث ایجاد زنگار یا واکنش شیمیایی شده که کیفیت یک سطح را تنزل می دهد.

آلودگی آب:

انواع: نگهداری و حفظ سیال بطور صحیح نسبت به مواد حاوی ذرات ریز بیشتر وجود دارد. آب یک آلاینده ی بالقوه است که درست مانند آلاینده های ذرات جامد باید از سیال عملیاتی جدا شود. آب هم می تواند در وضعیت حل شده و هم آزاد باشد. آب آزاد یا امولوسیون به عنوان آبی که فراتر از نقطه اشباع یک سیال مشخص است تعریف می شود.

در این نقطه سیال نمی تواند هیج میزان آب بیشتری را در خود حل کند یا نگه دارد. آب آزاد عموما به دلیل رنگ زدایی سیال به رنگ شیری مورد توجه است.

افزودنیهای ضد سایش با حضور آب درهم می شکنند و ایجاد اسید می کنند. ترکیب آب, حرارت و فلزهای نا هماهنگ جریانهای گالوانیک را تقویت می کند. فلز های پوسیده و حفره دار روی سطح آمده و تاثیر افزودنیها را از بین می برند.زمانی که به نفطه انجماد میرسند کریستالهای یخ شکل گرفته و متقابلا بر عملکرد سیستم تاثیر می گذارند که در نهایت عملکرد سیستم کند یا نامنظم می شود. زمانی که جریانهای الکتریکی ویژگیهای عایقی سیال را تضعیف می کند تبدیل به یک مشکل می شود که آن کاهش قدرت دی الکتریک است.

 مقدار تحمل بلبرینگها و تاثیر آب در روغن بر روی آنها :

سیالات دائما در زمان بکار گیری یا ذخیره سازی در معرض آب و بخار آب هستند( به عنوان مثال مخازن خروجی تانک و استوانه ها). آب ممکن است در قسمت بالای محفظه نگهدارنده قرار بگیرد و در طول تغییر درجه حرارت به داخل محفظه کشیده شده باشد و نیز ممکن است در زمان باز کردن و یا پر کردن محفظه نفوذ کرده و نمایان شود.

آب ممکن است از طریق سیلندر فرسوده یا کاسه نمد ها و یا از طریق ورودی های مخزن وارد سیستم شود. متراکم سازی نیز یکی دیگر ازعوامل اصلی ایجاد آب است. زمانیکه سیال در مخزن یا تانک سرد می شود, بخار آب در داخل سطح , متراکم خواهد شد و باعث ایجاد زنگ زدگی و سایر مشکلات حاصل از خوردگی می شود.

حقیقت فیلتراسیون: سیالات هیدرولیک زمانیکه حرارت افزایش می یابد توانایی بیشتری برای نگهداری آب دارند. یک سیال تیره در زمانی که دما افزایش می یابد به خاطر رقیق تر شدن شفافتر می شود.

 راههای پیشگیری و جداسازی آب و ذرات از سیستمها:

آب بیش از حد را عموما میتوان از سیستم زدود. اقدامی مشابه آنچه برای کم کردن آلودگی ذرات انجام می گیرد را میتوان برای آلودگی ناشی از آب نیز درون سیستم به کار برد. زمانیکه آب بیش از حد نمایان باشد میتوان آن را با یکی از روشهای زیر حذف کرد:

جذب: این عمل با عناصر فیلتر که مخصوصا برای خارج کردن آب آزاد طراحی شده اند صورت می گیرد. آنها معمولا از مواد ورقه ورقه مانند تشکیل شده اند که آب آزاد را به صورت یک ماده ژلاتینی چسبناک محفوظ درون فیلترتغییر شکل داده و باعث همبندی قطرات آب و محبوس و تجمع آب و انرا دفع نمود. این عناصر درون اتاقکهای فیلترهای استانداردی قرار گرفته اند و عموما زمانی که محتوی مقدار کمی آب هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

روغن صنعتی, عایق کاری, روانکاری, توربین, تصفیه فیزیکی روغن, تصفیه شیمیائی روغن, آلودگی روغن, روغن هیدرولیک, روغنهای هیدرولیک, روغنهای توربین, روغن توربین, تصفیه روغن توربین, تصفیه روغن هیدرولیک, فیلتر کوالسر, کیفیت روغن, پمپ وکیوم, تصفیه روغن, حذف آلودگی روغن, دستگاه تصفیه, نیرو نماد خراسان.سیستم های هیدرولیکی،روانکاری ،انتقال نیرو

فلاشینگ لوله ها و مخازن

شستشو و فلاشینگ لوله ها و مخازن

فلاشینگ شامل فعالیت های مجزایی می باشد که برای حذف رسوبات و مواد ناخواسته و معلق در سیستم (لوله ها و مخازن ) انجام می شود. حذف آلاینده های مضر به صورت محلول و یا نامحلول در روغن نقش موثری در جلوگیری از تشکیل مواد لجنی و لعاب دارد. استفاده از یک شیوه نامناسب نه تنها بی فایده است بلکه ممکن است آثار جانبی منفی نیز ایجاد کند. استفاده از سیال شیمیایی نامتعارف، دما، فشار و یا سرعت سیال نامناسب روی دستگاه، آب بندی آن و حتی سیال روانکار اثر نامطلوبی بر جای می گذارد.

برای تشخیص زمان انجام عملیات فلاشینگ، می توان با مشاهده ظاهری سطوح داخلی جعبه دنده ها، سیستم های هیدرولیک، بلبرینگ ها و … افزایش نامتعارف دمای مخزن و میزان سایش از طریق آنالیز روغن ، زمان دقیق و ضرورت انجام عملیات فلاشینگ را بررسی کرد.

تجهیزات دستگاه فلاشینگ لوله ها و مخازن :

شامل گرمکن ، فیلترهای جدا کننده آب وذرات ، مخزن سیال ، منابع رطوبت گیری ، پمپ های مخصوص نسبت به فشار مورد نیاز ، سیستمهای کنترل ، تابلو فرمان اتصالات و شیلنگ های فشار قوی و …..
می باشد که در ساخت آنها از بهترین تجهیزات استفاده می گردد .

شیوه های فلاشینگ:

۱-فیلتراسیون ۲- ایجاد تلاطم ۳- روغن فلاش با دمای بالا ۴- دمای چرخه ای (گردشی ) روغن فلاش ۵- جریان ضربه ای روغن  ۶- معکوس کردن جریان روغن

دستگاههای فلاشینگ این شرکت نسبت به حجم لوله ، مخازن و شیوه های فلاشینگ در ظرفیت مختلف طراحی و تولید می گردد.

خدمات فلاشینگ, فلاشینگ روغن, روغن صنعتی, شستشو لوله, خشک کردن لوله و مخازن, فلاشینگ, فیلتراسیون روغن, شارژ روغن, , شستشو لوله, خشک کردن لوله, روغن وکیوم, عملیات فلاشینگ, نیرو نماد خراسان, شیوه های فلاشینگ, حذف رسوبات, حذف آلاینده های مضر

تصفیه روغن های صنعتی

دستگاههای فیلتراسیون نیرو نماد خراسان قادرند انواع آلودگی از جمله آب , ذرات جامد معلق و مواد آلوده کننده را جدا نموده و باعث طول عمر قطعات صنعتی و به تاخیر انداختن تعمیرا ت اساسی گردند.

فیلتراسیون های مدل NN OF این شرکت از ظرفیت ۵۰ تا ۴۰۰ لیتر در دقیقه تولید ومناسب جهت انواع سیستم های هیدرولیک , موتورجت ,. کوره ها , بویلرها, مبدلهای حرارتی و…می باشد.

طراحی و تولید دستگاه تصفیه روغن های صنعتی نسبت به شرایط عملیاتی خط در ظرفیتهای بالا به صورت ریموت کنترل وجو دارد.

 

تصفیه روغن های صنعتی , فلاشینگ لوله ها و مخازن, خدمات فلاشینگ, فلاشینگ روغن, روغن صنعتی, شستشو لوله, خشک کردن لوله و مخازن, فلاشینگ, فیلتراسیون روغن, شارژ روغن, خدمات فلاشینگ, شستشو لوله, خشک کردن لوله, روغن وکیوم, عملیات فلاشینگ, نیرو نماد خراسان, شیوه های فلاشینگ, حذف رسوبات, حذف آلاینده های مضر،فیلتر پرس ، فیلتراسیون، تصفیه روغن

تماس با ما

مدیر عامل : مهندس محسن قدریان

نائب رئیس : مهندس کاظم قدریان

مدیر بازرگانی: مهندس رضا قدریان

مدیر اجرائی: مهندس مجید قدریان

مدیر توسعه و تحقیقات: دکتر کمال الدین مشتاقی

کارشناس امور بین الملل : مهندس هادی نادری

تلفن : ۶۰ -۳۲۴۰۰۷۵۷- ۰۵۱
دورنگار : ۳۲۴۰۰۷۶۱- ۰۵۱

واحد بازرگانی و فروش: niroonamad.sale@gmail.com

پست الکترونیک : info@niroonamad.com

آدرس : مشهد- جاده سنتو – شهرک صنعتی فناوری های برتر – انتهای صنعت ۱۱ – نبش کوشش ۵

طراحی سایت و بهینه سازی سایت
تمام حقوق مادی و معنوی این اثر نزد این وب سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از طرح و محتوای آن پیگرد قانونی خواهد داشت .