برندهای روغن موتور

بهترین برندهای روغن موتور در ایران و جهان

استفاده از روغن موتور با کیفیت و مناسب و لوازم یدکی اصل برای صاحبان خودروها بسیار اهمیت دارد. از این رو سعی دارند با خرید بهترین برندهای روغن موتور به عملکرد صحیح موتور خودروی خود و طول عمر آن بیفزایند. بازیافت روغن توسط برندهای مختلفی در داخل و خارج که در تلاش هستند تا بتوانند روغن کارکرده را مجددا به چرخه صنعت برگرداند انجام می گیرد.

یک روغن موتور خوب چه ویژگی هایی دارد؟

روغن موتور

برای انتخاب روغن موتور و تصفیه روغن باید معیارهایی را در نظر گرفت که بر اساس آن ها کیفیت محصول تعیین می شود. مالکین خودرو با اطلاع از این معیارها می توانند بهترین روغن موتور را تهیه کنند و در دام افراد سودجو و کلاه بردار نخواهند افتاد. در ادامه به برخی از فاکتورهایی که با کمک آن ها یک روغن موتور خوب را می توان تشخیص داد اشاره می کنیم.

میزان گرانروی SAE

یکی از مهم ترین معیارها در انتخاب روغن موتور میزان گرانروی آن است که بیانگر میزان مقاومت روغن در مقابل حرکت است. لازم به ذکر است که گرانروی با دمای محیط رابطه ی عکس دارد، به این صورت که هنگا م افزایش دما، گرانروی کاهش می‏ یابد و برعکس. با توجه به شرایط آب و هوایی ایران و 4 فصلی بودن آن برای صاحبان خودروهای ایرانی روغن موتورهایی که دارای گرانروی متغیر هستند گزینه‏ مناسب تری خواهند بود. زیرا موتور خودرو با تغییر گرانروی آسیبی نخواهد دید.

شاخص API

در این شاخص حروف دیگری بین A تا N مقابل S قرار می گیرند که درجه کیفیت روغن را نشان می دهند. به میزانی که این عدد بزرگ تر باشد روغن از کیفیت بیشتری برخوردار است.

شاخص API از دیگر معیارهای تعیین کننده‏ی کیفیت روغن موتور است.

روش و شیوه‏ تولید روغن موتور

از نظر ساختار و روش تولید روغن موتورها دارای سه نوع معدنی، نیمه سنتزی و سنتزی هستند. در این میان روغن موتورهای معدنی دارای پایین ترین کیفیت و ارزان ترین قیمت هستند. در مقابل روغن موتورهای سنتزی گران ترین و با کیفیت ترین روغن های موجود در بازار هستند. با توجه به این که روغن های نیمه سنتزی دارای ویژگی های هر دو نوع روغن هستند از نظر کیفیت و قیمت در رده‏ متوسط بازار قرار گرفته اند.

برترین برندهای روغن موتور در ایران

برند های برتر روغن موتور در ایران

اکنون که با معیارهای یک روغن موتور با کیفیت آشنا شدید به معرفی چند نمونه از برترین برند های روغن موتور در بازار ایران می پردازیم.

روغن موتور ردلوب مدل F3FML

روغن موتور ردلوب مدل F3FML که از نوع نیمه سنتزی و از بهترین برند های روغن موتور در ایران است و می توان از آن در تما م فصول استفاده نمود. این روغن دارای شاخص گرانروی 10W-40 است، از این رو می توان از آن برای خودروهای متوسط به بالا استفاده نمود.

در این مدل روغن موتور شاخص API برابر با SL است. وجود چنین ویژگی هایی، این محصول را به یکی از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار تبدیل کرده است.

روغن موتور ادینول مدل Super Light 0540

روغن موتور ادینول مدل Super Light 0540

این محصول بر اساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده است و محصولی بی نظیر می باشد. روغن موتور ادینول مدل Super Light 0540 دارای شاخص API برابر SN است که موجب شده در صدر لیست بهترین روغن موتورهای جهان واقع شود.

روغن موتور ادینول یکی از برترین روغن موتورهای جهان است که توسط این شرکت در آلمان تولید می گردد.

این روغن دارای گرانروی 5W-40 است، از این رو می تواند گزینه مناسبی برای استفاده در ایران باشد. تمام سنتزی و خارجی بودن این محصول آن را به یکی از گران ترین روغن موتورهای موجود در بازار ایران تبدیل کرده است، اما با استفاده از آن می توان میزان مصرف سوخت را کاهش داد و از هر گونه خرابی موتور خودرو جلوگیری نمود.

روغن موتور الف مدل Evolution 700ST

روغن موتور الف مدل  Evolution 700ST

روغن موتور الف مدل Evolution 700ST توسط شرکت معروف و معتبر Elf با تکیه بر جدیدترین و بهترین تکنولوژی های جهان طراحی و تولید شده است. ویژگی های منحصر به فرد این محصول موجب جلب رضایت مشتریان بسیاری شده و از برترین روغن های نیمه سنتزی دنیا محسوب می شود.

 مقدار گرانروی 10W-40 این روغن و شاخص API SN آن را به گزینه ای مناسب برای اکثر مالکین خودروها در ایران به ویژه دارندگان خودروهای مگان و ال 90 تبدیل کرده است. خودروهای مجهز به موتور بنزینی و دیزلی به خوبی می توانند با استفاده از این روغن صنعتی به تقویت قدرت موتور خود بپردازند و میزان مصرف سوخت خود را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند.

روغن موتور توتال مدل Quartz 7000

روغن موتور توتال مدل  Quartz 7000

روغن موتور توتال مدل Quartz 7000 توسط شرکت بزرگ توتال طراحی و تولید می شود و کیفیت بی نظیر آن موجب شده که شرکت های بزرگ خودروسازی مثل مرسدس بنز، بی ام و فولکس رضایت بسیاری از آن داشته باشند.

از این رو می توان گفت از با کیفیت ترین برند های روغن موتور های موجود در بازار ایران است و گزینه مناسبی برای موتورهای دیزلی، بنزینی و توربو شارژ می باشد. با توجه به اینکه شاخص گرانروی این محصول و شاخص API آن CN است اما قیمت مقرون به صرفه و مناسبی دارد و می توان در تما م فصول از آن استفاده نمود.

روغن موتور پترونام سهند مدل Paranox

از برندهای روغن موتور در ایران می توان به برند پترونام سهند اشاره نمود. این شرکت همواره در تلاش است که با کمک نیروهای متخصص و با تجربه‏ی خود و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و دستگاه های روز دنیا به تولید با کیفیت ترین روغن موتورها با مناسب ترین قیمت بپردازد و مصرف کنندگان ایرانی را از روغن موتورهای خارجی بی نیاز کند. این مجموعه با تولید روغن موتور پارانوکس با ویژگی های منحصر به فرد توانسته به این هدف خود تا حدود زیادی دست یابد.

از جمله مزایای استفاده از این محصول می توان به کاهش مصرف سوخت، افزایش طول عمر موتور، کاهش صدای موتور و به حداقل رسیدن تولید آلایندگی توسط موتور اشاره نمود. نانو افزودنی هایی که در محصولات پارانوکس مورد استفاده قرار گرفته تنها در تعداد محدودی از محصولات بزرگ ترین شرکت های خارجی به کار رفته است.

این موضوع باعث شده که کیفیت روغن موتورهای این شرکت به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و در لیست بهترین روغن موتورهای خاورمیانه و جهان قرار گیرد. از این رو دارندگان خودروهای بنزینی و دیزلی می توانند با خرید این روغن موتور با قیمت مناسب مشکلات موتور خودروی خود را کاهش دهند.

روغن موتور کاسترول مدل  Magnatec

روغن موتور کاسترول مدل  Magnatec

این محصول با کیفیت با شاخص گرانروی 10W-40 و شاخص API معادل SN از بهترین روغن موتورهای جهان است که به صورت اختصاصی برای موتورهای بنزینی مثل ال 90، ریو، پژو 405، 206 و 207 تولید شده است.

در واقع روغن موتور چیست و روغن موتور کاسترول نسبت به بهترین روغن موتورهای جهان دارای قیمت بسیار مناسبی با ویژگی های فوق العاده است.

یکی دیگر از برترین برند های روغن موتور کاسترول است.

روغن موتور نیرونماد

شرکت نیرونماد خراسان نیز یکی از مجموعه های معتبر و فعال در زمینه‏ تولید، تصفیه و بازیافت انواع روغن موتور، برندهای روغن موتور و … است. این مجموعه با سابقه ای درخشان و تولید محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی توانسته رضایت مشتریان بسیاری را به دست آورد.

تمام محصولات و روغن های نیرونماد توسط نیروهای متخصص و با تجربه‏  این شرکت و با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و تولید شده اند. از این رو مشتریان می توانند با اطمینان خاطر و با قیمتی مقرون به صرفه روغن موتور مورد نیاز خود را تهیه کنند و یا سفارش تصفیه و بازیافت روغن های صنعتی حوزه کسب و کار خود را دهند.

سوالات متداول

شاخص API چیست؟

این شاخص حروف دیگری بین A تا N مقابل S قرار می گیرند که درجه کیفیت روغن را نشان می دهند. به میزانی که این عدد بزرگ تر باشد روغن از کیفیت بیشتری برخوردار است.

یکی از مهم ترین معیارها در انتخاب روغن موتور چیست؟

یکی از مهم ترین معیارها در انتخاب روغن موتور میزان گرانروی آن است. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد مقاله شوید.

جستجو در سایت

مقالات نیرونماد

مشاهده مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا