بهترین فیلتر روغن کدام است

بهترین فیلتر روغن کدام است؟

بهترین فیلتر روغن کدام است؟ این سؤالی است که اکثر مالکان خودرو با آن همیشه درگیر هستند و همچنین از نکات مهمی است که مالکان خودرو باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، تعویض به موقع فیلتر روغن اتومبیل است، وظیفه‏ فیلتر روغن موتور این است که کلیه‏ مواد زائد و جرم های روغن موتور را به خود جذب کرده و مانع از تولید روغن آلوده به موتور خودرو می گردد.

از آنجایی که بازیافت روغن علاوه بر فواید اقتصادی و زیست محیطی بالا موجب حفظ منابع طبیعی با ارزش نفت خام می‏ شود که همین امر باعث شده فیلتر روغن اهمیت بالایی داشته باشد و باید بهترین نوع این محصول خریداری شود و کیفیت فدای قیمت نگردد، زیرا انواع نامرغوب و تقلبی این کالا به خوبی نمی توانند آلودگی های روغن را جذب کنند و پس از مدت کوتاهی سوراخ یا پاره می شوند. در این مقاله نکاتی که موقع خرید فیلتر روغن باید به آن توجه کنید را مورد بررسی قرار می دهیم، تا هنگام خرید به خوبی تشخیص بدهید که بهترین فیلتر روغن کدام است.

فاکتورهای مهم هنگام خرید فیلتر روغن خودرو

فاکتورهای مهم هنگام خرید فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن و تصفیه روغن در طول عمر موتور اتومبیل و عملکرد مطلوب آن تاثیر غیر قابل انکاری دارد، برای این که بتوانید هنگام خرید به خوبی متوجه شوید که بهترین فیلتر روغن کدام است باید یک سری از مولفه های مهم را در نظر بگیرید.

3 فاکتور مهم هنگام خرید فیلتر روغن خودرو

1. جنس صافی فیلتر

در واقع فیلترهایی که در بازار مصرف وجود دارند، دارای صافی هایی از جنس فیبری، کاغذی، سلولزی و غیره می باشند که هر کدام از نظر قیمت و همین طور کیفیت متفاوت هستند. ارزان ترین نوع فیلتر روغن، دارای صافی از جنس کاغذ می باشد که طول عمر کوتاهی داشته و پس از مدت کمی باید نسبت به تعویض آن اقدام شود.

نکته ای که در فرآیند خرید فیلتر روغن باید مدنظر قرار گیرد، جنس صافی آن است

2. تناسب فیلتر روغن با مدل خودرو

تناسب فیلتر روغن با مدل خودرو

یکی دیگر از مولفه ها برای تعیین این که بهترین فیلتر روغن کدام است، تناسب فیلتر خریداری شده با مدل اتومبیل می باشد. توصیه می شود که هنگام خرید، نام وسیله‏ نقلیه خود را به فروشنده بگویید، چون به خوبی می داند که برای خودروی شما بهترین فیلتر روغن کدام است.

3. نوع فیلتر روغن

فیلتر روغن در دو مدل پیچ شدنی و کارتریجی در بازار وجود دارد. نوع پیچ شدنی بسیار راحت نصب می شود و هنگام تعویض آن نیاز نیست که کلیه قطعات فیلتر جدا شود. بیشتر افراد ترجیح می دهند که به دلیل سهولت تعویض، این مدل فیلتر را خریداری نمایند. فیلترهای مدل کارتریجی مستقیما روی موتور خودرو قرار می گیرند و تعویض آن ها مشکل تر است، مزیت این مدل این است که از نظر قیمت ارزان هستند و هزینه‏ زیادی را به فرد تحمیل نمی کنند.

ویژگی های فیلتر روغن مرغوب

ویژگی های فیلتر روغن مرغوب

استفاده از فیلتر خوب باعث کاهش مصرف سوخت و ماندگاری بیشتر موتور خودرو می شود، همچنین میزان دود و آلودگی های خودرو را کاهش می دهد. از این رو در این مبحث ویژگی های فیلتر روغن مرغوب و باکیفیت بیان می شود، تا بدانید که بهترین فیلتر روغن کدام است.

7 مشخصه فیلتر روغن خوب

  1. یکی از مشخصات فنی فیلتر درجه یک این است که باید دارای قدرت جذب بالا باشد، چنین فیلتری به راحتی می تواند آلودگی هایی نظیر دوده و ذرات را در خود نگه دارد.
  2. فیلتر با کیفیت باید استحکام زیادی در برابر صدمات فیزیکی و حرارت داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است که به سادگی دچار پارگی شود. فیلتر روغنی که استاندارد ISO9001 داشته باشد، بادوام بوده و استقامت خوبی در مقابل گرما و فشار دارد.
  3. یکی دیگر از ویژگی های فیلتر مرغوب، آب بندی مطلوب آن می باشد؛ یعنی فیلتر باید طوری ساخته شده باشد که موقع نصب بر روی موتور خودرو تغییر شکل ندهد.
  4. دیگر مشخصه‏ فنی فیلتر خوب این است که باید حتما سوپاپ اطمینان داشته باشد، سوپاپ باعث می شود در مواقعی که قدرت جذب فیلتر کم می گردد روغن کثیف به بیرون منتقل شود.
  5. کسانی که علاقه مند هستند، بفهمند بهترین فیلتر روغن کدام است، باید بدانند که فیلتر مناسب باید در برابر تغییر شرایط جوی و میزان رطوبت موجود در هوا مقاوم باشد، همچنین مانع ورود روغن به موتور نشود.
  6. فیلتر با کیفیت باید محفظه‏ درونی بادوامی داشته باشد که بتواند فشار بالا را تحمل کند.
  7. توانایی تصفیه‏ آلودگی ها و جدا کردن ذراتی با قطر حدود ۵ میکرون از دیگر مشخصات فنی یک فیلتر روغن درجه یک و مرغوب می باشد.

با توجه به فاکتورهای ذکر شده در بالا امیدواریم به خوبی درک کرده باشید که بهترین فیلتر روغن کدام است. متأسفانه امروزه فیلتر روغن تقلبی در بازار به وفور دیده می شود، پس باید هنگام خرید دقت کنید و از مراکز معتبر این کالا را تهیه نمایید.

نحوه‏ تشخیص فیلتر روغن اصل از فیلتر تقلبی

نحوه‏ تشخیص فیلتر روغن اصل از فیلتر تقلبی

فیلترهای تقلبی به موتور خودرو صدمه می زنند، از این رو تشخیص فیلتر روغن اصل اهمیت بسیاری دارد. یکی از مواردی که به شما کمک می کند، بفهمید بهترین فیلتر روغن کدام است، نحوه‏ بسته بندی کالا است، زیرا فیلترهای تقلبی معمولا در بسته بندی های بی کیفیت و ضعیف قرار می گیرند.

تولید هیدروکربن برای سوخت های مایع اهمیت زیادی دارد تشخیص آن سخت است ولی در عوض از طریق کد کالا می تواند به راحتی فیلتر اصل را تشخیص داد، زیرا هر فیلتری یک کد مخصوص به خود دارد که روی آن درج شده است. متقلبان معمولا به استانداردهای کدگذاری فیلتر روغن آگاه نیستند و در این زمینه ضعیف عمل می کنند. می توانید از سایت تولید کننده‏ اصلی فیلتر روغن کمک بگیرید و نسبت به چک نمودن کدها اقدام کنید.

توجه به قیمت و وزن فیلتر نیز یکی دیگر از راهکارهای شناسایی محصول اصل از تقلبی می باشد.

بیشتر مواقع فیلترهای تقلبی قیمت های ارزان و نامتعارف دارند؛ همچنین وزن کالای تقلبی کمتر از انواع اصل است؛ پس اگر هنگام خرید فیلتر روغن، با نرخ های خیلی ارزان مواجه شدید، باید احتمال بدهید که کالا تقلبی است. با رعایت این نکات به سهولت متوجه می شوید که بهترین فیلتر روغن کدام است.

تعویض فیلتر روغن

تعویض فیلتر روغن

بعضی از افراد تصور می کنند که باید پس از هر دو مرتبه تعویض روغن، فیلتر را عوض کنند، این کار باعث می شود که فیلتر تازه خریداری شده تمام آلودگی های روغن را به خود جذب کند و دیگر توان و قابلیت پاک سازی روغن را نداشته باشد؛ پس بهتر است که به هنگام تعویض روغن موتور، فیلتر هم عوض گردد. زمان تعویض فیلتر روغن با توجه به مولفه های مختلف فرق می کند، نوع رانندگی فرد، نوع روغن موتوری که استفاده می شود و نوع فیلتر همگی در این مورد اثرگذار هستند.

تعویض به موقع فیلتر روغن مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به از بین رفتن دوده های حاصل از احتراق و حذف جرم های درون روغن اشاره کرد، همچنین فیلتر تازه باعث می شود که موتور خودرو به نرمی کار کند و از استهلاک قطعات آن جلوگیری شود. نکته مهم در تعویض فیلتر این است که این کار باید وقتی انجام شود که فیلتر خیلی کثیف نشده باشد، زیرا در صورت آلودگی زیاد در فیلتر، به موتور اتومبیل صدمه وارد می شود.

با خواندن این مطلب به خوبی متوجه شده اید که بهترین فیلتر روغن کدام است و مناسب ترین زمان برای تعویض آن چه موقعی است، پس بهتر است در این مورد سهل انگاری نکنید و نسبت به تعویض به موقع فیلتر اقدام نماید، تا طول عمر و دوام موتور اتومبیل شما زیاد شود.

سخن پایانی

 از آنجا که فیلترهای تقلبی و بی کیفیت قادر نیستند همه‏ آلودگی های روغن را به خود جذب کنند و در عملکرد موتور اختلال ایجاد می کنند، باید فیلتر روغن مطمئن را خریداری کنید. وب سایت نیرونماد یکی از مراکز خرید معتبر است که بهترین فیلتر روغن خودرو را عرضه می کند. برای خرید کالای اصل با قیمت ارزان و مقرون به صرفه می توانید از طریق این سایت اقدام نمایید و محصول خریداری شده خود را ظرف مدت کوتاهی درب منزل تحویل بگیرید.

سوالات متداول

3 فاکتور مهم هنگام خرید فیلتر روغن خودرو چیست؟

جنس صافی فیلتر – نوع فیلتر روغن – تناسب فیلتر روغن با مدل خودرو

چگونه بفهمیم بهترین فیلتر روغن کدام است؟

یکی از مواردی که به شما کمک می کند، بفهمید بهترین فیلتر روغن کدام است، نحوه‏ بسته بندی کالا است. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد مقاله شوید.

جستجو در سایت

مقالات نیرونماد

مشاهده مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا