علت سفت شدن فرمان خودرو

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک و روش های رفع آن

فرمان خودرو از اصلی ترین اجزای مهم و اساسی در خودرو ها شناخته شده که وظیفه ی هدایت را برعهده دارد؛ تقریبا در تمامی خودروها از سیستم جدید فرمان هیدرولیکی استفاده می شود. زمانی که کوچیک ترین مشکلی در این سیستم به وجود بیاید، به طور کامل محصوص است. دلایل سفت شدن فرمان هیدرولیک با توجه به شرایط مختلف فرق می‌کند و راه‌حل این مشکل نیز متفاوت است. یکی از دلایلی که می تواند باعث سفت شدن فرمان خودرو شود، استفاده از روغن بی کیفیت است. معمولا اگر تصفیه روغن موتور به روش تقطیری انجام شود، از کیفیت مرغوبی برخورد دار است.

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

در حالت کلی دلایل سفت شدن فرمان خودرو می تواند متفاوت باشد. برخی از این دلایل عبارتند از:

باد تایر

اولین قدم بعد از اینکه حس کردید فرمان شما سفت شده و به سختی می چرخد، بررسی باد تایر های خودرو است باشد. معمولا فشار باد لاستیک ها را بر اساس استاندارد هر سازنده خودرو تنظیم میکنیم.

اگر میزان فشار و باد تایر شما کم شود، باعث ایجاد مشکل در سیستم فرمان خودرو خواهد شد. شما باید به طور مداوم باد تایر های خودرو را چک کنید تا در محدوده درست باشد. همچنین یکی از اصلی ترین عوامل سفت شدن سیستم فرمان خودرو، برابر نبودن فشار باد تایرهای جلو است.

به طور کلی برابر نبودن فشار لاستیک های جلو باعث ایجاد استهلاک و فشار بر روی سیستم جلوبندی خودرو و همچنین موجب ایجاد تاثیر منفی در سیستم فرمان خودرو می شود.

سایز رینگ و لاستیک

یکی از عواملی که در ظاهر بسیار مهم به نظر نمی رسد ولی تاثیر زیادی بر سیستم فرمان خودرو دارد؛ سایز رینگ و لاستیک می باشد. به هنگام استفاده از رینگ و لاستیک پهن برای خودرو سیستم فرمان هیدرولیک شروع به سفت شدن می کند، چرا که لاستیک های پهن آج های درشت تری دارند و این ویژگی باعث ایجاد اصطکاک بیشتر و در نتیجه باعث سفت شدن فرمان می شود.

شل شدن تسمه هیدرولیک

شل شدن تسمه هیدرولیک

در اصل تسمه هیدرولیک نیرو را از موتور به پمپ هیدرولیک انتقال می دهد. در صورتی که تسمه هیدرولیک شل باشد در طول زمان تسمه دچار فرسودگی خواهد شد که این فرسودگی باعث پارگی تسمه هیدرولیک می شود. در صورت چاره شدن تسمه انتقال نیرو به چممچ قطع خواهد شد و سیستم فرمان خودرو به سختی کار خواهد کرد.

اگر شما با پارگی تسمه هیدرولیک مواجه شدید پیشنهاد ما به شما این است که در سریع ترین زمان ممکن این قطعه را تعئیض کنید؛ زیرا که پارگی تسمه می تواند خطرات جبران ناپذیری  را به دنبال داشته باشد.

روغن هیدرولیک

از آنجایی که روغن هیدرولیک نیز مانند بسیاری از قطعات مصرفی عمر مفید دارد؛ پس از گذراندن عمر خود باید تعویض گردد. علاوه بر عمر مفید روغن هیدرولیک جنس این روغن نیز در سیستم فرمان هیدرولیک خودرو بسیار تاثیر دارد؛

چرا که روغن با کیفیت آلودگی کمتری جذب می کند. البته در نظر داشته باشید که هرچقدر هم جنس روغن شما با کیفیت باشد پس از مدتی عمر خود را کرده و شروع به جذب آلودگی می کند و در نتیجه حرکت فرمان سخت می شود.

از دیگر دلایل سفت شدن سیستم فرمان خودرو کم شدن سطح روغن هیدرولیک در ماشین می باشد. اصلی ترین نشانه برای اینکه بدانیم سطح روغن هیدرولیک خودرو کم شده این است که وقتی فرمان را می چرخانیم صدایی مانند صدای جیغ از فرمان در می آید.

همچنین پارگی و یا نشتی از شلنگ های فشار قوی و یا شلنگ فشار ضعیف جعبه دنده نیز می تواند از جمله دلایل سفت شدن فرمان باشند. کشیده شدن خودرو به جهت دیگر در هنگام رانندگی از جمله نشانه های اصلی کم شدن روغن هیدرولیک درون خودرو می باشد.

خرابی پمپ هیدرولیک

از آنجا که پمپ هیدرولیک کار جابه جایی روغن را درون خودرو ها برعهده دارد؛ این دستگاه نقش بسیار مهمی در سیستم روان کننده فرمان هیدرولیک دارد. در صورت اینکه در هنگام چرخاندن فرمان صدای زوزه مانندی از خودرو در می آید بدین معنا است که پمپ خودروی شما دچار فرسایش شده است و باید تعویض گردد.

جعبه فرمان

اگر فرمان شما هنگامی که تازه ماشین را روشن کرده اید و ماشین هنوز گرم نشده است سفت عمل می کند و پس از اینکه ماشین کمی از حالت سردی خارج شده و گرم تر شده است فرمان از حالت سفتی در می آید احتمالا مشکل در جعبه فرمان خودروی شما می باشد.

معمولا این مشکل در خودروهای قدیمی و یا ماشین هایی که کارکرد بالایی دارند پیش می آید که نشان از کهنگی جعبه فرمان می باشد.

خرابی جک دو طرفه هیدرولیک

اگر جک دو طرفه هیدرولیک خودروی شما دچار مشکل شده باشد فرمان خودرو پس از مدتی شروع به سفت کار کردن خواهد کرد این امر بخصوص در زمانی که با خودرو دور میزنید ملموس تر می باشد.

وجود هوا در سیستم فرمان

وجود هوا در سیستم فرمان

اگر پس از چند ساعت رانندگی حس کردید که فرمان شما در حال سفت شدن می باشد احتمالا مشکل از وارد شدن هوا به سیستم هیدرولیکی می باشد. سیستم هیدرولیکی خودرو بسیار حساس می باشد و تحت هیچ شرایطی نباید هوا به آن نفوذ کند. در صورتی که هوا وارد سیستم فرمان خودرو بشود با چرخواندن فرمان خودرو شاهد صدای بسیار ناهنجار و بلندی خواهید شد.

در صورت اینکه سرعت شما زیاد باشد این صدا کمتر به گوشتان خواهد خورد ولی اگر سرعت شما پایین باشد یا بر فرض مثال در حال پارک دوبل باشید این صدا بسیار شدید از زیر کاپوت خودرو به گوشتان خواهد خورد.

برای اینکه مطمئن شوید که هوا در سیستم هیدرولیک وجود ندارد باید وقتی که ماشین شکا خاموش و سرد است جلوی آن جک بزنید و ارتفاع ماشین را بلند تر از سطح زمین کنید. سپس بایددرب مخزن هیدرولیک خودرو را باز کنید و چند بار پشت هم فرمان خودرو را به سمت راست و چپ بچرخانید.

اگر پس از چرخاندن فرمان خودرو در مخزن کف و یا حباب ایجاد شد بدین معنا اس که درون سیستم فرمان ماشین شما هوا نفوذ کرده و باید در اولین فرصتی که ممکن است به یک مکانیک خبره مراجعه کنید.

هواگیری فرمان هیدرولیک

هواگیری کردن سیستم هیدرولیک خودرو بسیار ساده می باشد. کافی است ماشین را خاموش کنید و بعد از آن مخزن هیدرولیک خودرو را از روغن هیدرولیک پر کنید. بعد از اینکه مخزن کامل پر شد به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کرده سپس سوپاپ تخلیه فرمان را پیدا کنید و به شلنگ متصل کنید.

بعد از آن ماشین را روشن کرده و با احتیاط کامل سوپاپ آن را باز کرده. پس از تخلیه کامل مخزن روغن فرمان خودرو را به طور کامل به سمت های چپ و راست چندین بار بچرخانید. بعد از آن دوباره خودرو را به حالت خاموش برگردانید و سوپاپ تخلیه را ببندید. و چک کنید که آیا با چرخاندن فرمان حباب ایجاد میشود یا نه در صورت وجود حباب این عمیلات را دوباره تکرار کنید.

تنها نکته که در هواگیری فرمان بسیار مهم بوده این است که باید در هر دفعه که عملیات هواگیری را انجام می دهید مخزن روغن هیدرولیک را کامل پر کنید تا سیستم هیدرولیک خشک نشده و آسیبی نبیند.

از کجا بدانیم سیستم فرمان سالم است؟

از کجا بفهمیم سیستم فرمان سالم است

برای اینکه مطمئن شوید سیستم فرمان شما سالم است باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- در اولین قدم باید تسمه هیدرولیک ماشین را بررسی کنید.

2- قدم بعدی بررسی کردن سطح روغن هیدرولیک خودرو می باشد. دقت داشته باشید که حتما شلنگ های جعبه دنده را نیز چک کنید تا از عدم وجود نشتی مطمئن شوید.

3- یکی از راه های اصلی برای جلوگیری از سفت شدن فرمان خودرو استفاده از روغن هیدرولیک با کیفیت است.

4- در بازه های زمانی مرتب باد لاستیک ماشین خود را بررسی کنید.

نتیجه گیری

علت سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟ دلایل سفت شدن فرمان هیدرولیک با توجه به شرایط مختلف می تواند فرق کند. برخی از این دلایل مواردی همچون باد تایر، سایز رینگ و لاستیک، شل شدن تسمه هیدرولیک، روغن هیدرولیک، خراب شدن پمپ هیدرولیک، جعبه فرمان و وجود هوا درفرمان به شمار می رود. در صورتی که با سفت شدن فرمان خودرو مواجه شدید پیشنهاد ما این است که از یک تعمیر کار خبره کمک بگیرید، چرا که فرمان تاثیر مستقیم در عملکرد خودرو و جان سرنشینان آن دارد.

جستجو در سایت

مقالات نیرونماد

مشاهده مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا